Polski słownik pijacki Antologia bachiczna

Wydawnictwo: Ad Oculos

Inne wydania

Motta łacińskie, umieszczone na czele książki, dość wyraźnie chyba dają do zrozumienia, że ze Słowa i Trunku, z dwóch umiłowań, które autor w niej zawarł, jedno stało się całkiem już platoniczne, westchnieniem i wspomnieniem żywione. Jest więc ta książka jakby pieśnią łabędzią bardzo niegdyś gorliwego sługi Bachusowego, co długie lata zaprawiał się w winnicy i piwnicy Pańskiej, aż mu przyszło gorzko za Pismem świętym powtarzać: Nie bywaj na biesiadach pijaniców... bo którzy się pijaństwem bawią, zniszczeją. Komu biadaa czyjemu ojcu biadaa komu swaryakomu dołya Komu płynienie z oczua Iżali nie tym, którzy zasiadają na winie i bawią się kubków wytrząsaniema

Wojtek Elo | 2015-02-28

Wiadomo, każdy Polak z alkoholem styczność miał. Miał także różne "stany" po jego spożyciu, lecz siedząc w domu i drapiąc się w głowę nie bardzo wiedział co mu jest ! W dawnych czasach gdy nie było internetu ludzie musieli sięgać do książek, ba! ENCYKLOPEDII ! Opasłych tomisków i szukać co im jest, Julek Tuwim skierował swój słownik do całego narodu i o dziwo nie był opasły ! Pozycja obowiązkowa na każdej półce w każdym domu naszego pięknego kraju :)

Zabawne toto. Warto mieć na półce, by móc wziąć do ręki i otworzyć na losowej stronie. Zbiór wierszy na koniec knigi mniej mi się podobał niż słownik.

tainted | 2016-09-30
Siemon-von-Schormey | 2015-05-22
Michał_K-ski | 2015-03-16
Anabel | 2015-03-04
Najlepszy prezent pod choinką

Wiele osób mówi mi często, że mam taką fajną pracę – mogę czytać książki i jeszcze mi za to płacą. Nie przeczę – praca w lubimyczytać i ogólniej, praca na rynku książki, ma mnóstwo plusów. Ale ma też jeden zasadniczy minus – rodzina i przyjaciele przestają dawać książki w prezencie...