LubimyCzytać

Pokręć się po świecie!Rzym to jedyne miasto na świecie, do którego prowadzą podobno wszystkie drogi. To też prawie 3000 lat historii, podczas których kształtowała się dzisiejsza Europa. Zwane od zawsze stolicą świata - caput mundi - Wieczne Miasto pozostaje niezaprzeczalną metropolią kosmopolityczną. Tak naprawdę nie sposób jednak zdefiniować Rzymu: ma on dokładnie tyle twarzy, ile kieruje się nań spojrzeń. I to jest właśnie w nim najpiękniejsze...W Rzymie sezon nigdy się nie kończy!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Bozena | 2017-08-16

Rzym wszyscy znamy i doskonale wiemy , że wszystkie drogi prowadza do tego miasta.
Powiedzenie trwa od czasów starożytnych . Kiedyś w odniesieniu do potęgi Rzymskiego Imperium , któremu zawdzięczamy podwaliny naszej cywilizacji . A dziś Rzym uznawany jest za stolicę świata a 3000 lat jego historii nadaje mu tytuł Wiecznego Miasta.

Nie bez przyczyny Rzym określany jest też jako największe na świecie muzeum na wolnym powietrzu. Ale nie jest to skansen ale żywy organizm. Pozostałości wszystkich epok od początków starożytności po dzień obecny stanowią tu tylko tło codzienności tego miasta.

Dopiero w tym roku nadarzyła się okazja poznać to miejsce z bliska, dotknąć kamieni liczących sobie, bagatela, tysiące lat. Poznać to za duże słowo. Chyba lepsze : skosztować bo tydzień to za mało. Może i rok za mało. Tu każdy zaułek ma swoje wyjątkowe oblicze a każdy spacer to spotkanie z historią.

Zaopatrzona w przewodnik Pascala "Rzym" z serii Pascal 360 stopni ruszyłam
na indywidualne...