Historyczny Atlas Polski

historia
LubimyCzytać

Historyczny Atlas Polski to niezwyczajna podróż w czasie przez ziemie polskie od epoki kamiennej po III Rzeczpospolitą. Jest to syntetyczny obraz dziejów ziem polskich od momentu pojawienia się tu człowieka, tworzenia państwa za panowania dynastii Piastów, poprzez jego burzliwe losy za rządów dynastii Jagiellonów oraz królów elekcyjnych, 123 lata zaborów, odrodzenie się państwa po I wojnie światowej, trudny czas wojennej okupacji, a potem odbudowy kraju ze zniszczeń i budowy Polski Ludowej, upadek rządów komunistów w 1989 roku, powstanie III Rzeczpospolitej.Książka ta jednak nie jest zwykłym zarysem historii państwa i społeczeństwa, lecz opowieścią o dziejach naszego kraju przedstawioną za pomocą map, tekstów oraz ilustracji.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!