Święta chrześcijańskie

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
LubimyCzytać

Jest wiele świąt religijnych, które nadają rytm naszemu życiu, jednak dla sporej większości z nas utraciły swoje znaczenie. Celem niniejszej publikacji jest odnalezienie tego znaczenia i przybliżenia go Czytelnikowi w prosty i jasny sposób. Chodzi o to, aby dotrzeć do prawdziwej istoty każdego święta, gdyż często zostają z nich jedynie zewnętrzne oznaki i kształt.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

eduko7 | 2015-12-27
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Obchodzimy je, ale czy znamy ich genezę i związane z nimi tradycje? Czy nie przyczyniamy się do zatracania ich charakteru? Książka ta przypomina ważne okresy i święta w kalendarzu chrześcijańskim. Wyjaśnia etymologię niektórych nazw.
Szczególnie zainteresowały mnie opisy: liturgii Bożego Narodzenia, pochodzenia szopki, choinki, ciasta nazywanego "polanem bożonarodzeniowym", prowansalskiej tradycji trzynastu potraw wigilijnych, postaci św. Mikołaja i jego odpowiedników.
Można je czytać okazjonalnie (w różnych okresach liturgicznych lub u schyłku jednego i na początku nowego roku liturgicznego).