Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z

Wydawnictwo: Sierra Madre
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Twoje dziecko straciło przytomność? Co zrobić, jeśli ma udar lub duszności? Widzisz dziecko lub niemowlę, które się zadławiło? Chciałbyś pomóc, ale nie wiesz jak?Poradnik "Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt" zawiera opis 30 najczęstszych nagłych wypadków, na które narażone są niemowlęta i dzieci. Autorem jest wieloletni ratownik - Mikołaj Łaski.Niniejszy poradnik to:* Szybka reakcja: przejrzysty spis treści i numeracja pozwalają szybko odnaleźć potrzebną kartę, nawet w stresującej sytuacji* Prosta instrukcja: jasne, schematyczne instrukcje, krok po kroku opisują postępowanie w każdym z 30 wyszczególnionych przypadków* Trwałość: trwała i praktyczna forma pozwala na zabranie poradnika w każdą podróż, karty są odporne na wodę i brud* Apteczka: spis wyposażenia apteczki dla dziecka pomoże Ci skompletować wszystkie niezbędne materiały do udzielenia pomocy maluszkowi.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

nieperfekcyjnie | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

"Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. 30 nagłych wypadków od A do Z" to pozycja, która mam nadzieję, że nigdy mi się nie przyda, ale wiem, że jeżeli nadejdzie konieczność błyskawicznego zareagowania w niebezpiecznej sytuacji, to po bacznym przestudiowaniu tej lektury, będę wiedziała, co robić. Spis treści przeraża okropnymi dolegliwościami czy sytuacjami, ponieważ aż ciarki przechodzą po plecach, kiedy człowiek uświadamia sobie, że coś takiego może przytrafić się nie tylko jemu czy komuś w bliskim bądź dalszym otoczeniu, ale własnemu dziecku... Numeracja oraz alfabetyczny spis treści pozwalają szybko odnaleźć konkretną kartę, nawet jeżeli jesteśmy w stresie. Do tego każdy przypadek przedstawiony jest poprzez proste ilustracje i jasne, krótkie instrukcje, nad którymi nie trzeba długo się rozwodzić.

Ten poradnik pozwala na poradzenie sobie w przypadku wypadków dość często przydarzających się...