Sabotaż w miejscu pracy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu
biznes, finanse
LubimyCzytać

Dlaczego pracownicy z rozmysłem szkodzą Twojemu przedsiębiorstwu i jak możesz temu zaradzić. Długoletnia przynależność do firmy, włączenie w procesy zarządzania oraz odpowiednia motywacja pracowników nie stanowią jeszcze wystarczającej ochrony przed aktami sabotażu.Tak brzmi wniosek Michaela Gestmanna, dyplomowanego psychologa i doradcy ds. zarządzania. Fakt, że nie chodzi tu tylko o drobiazgi, udowadniają najnowsze badania - w samych tylko Niemczech szkody spowodowane przez wewnątrzzakładowe akty sabotażu wynoszą 35 mld marek rocznie. Jednak cóż to jest sabotaż? Czy to tylko słynny zszywacz, który "przez nieuwagę" zostawiamy w kserokopiarce? Czy należy mówić o sabotażu, gdy pracownicy źle mówią o swojej własnej firmie lub gdy kierownictwo firmy plotkuje o jej tajemnicach?Książka ta przedstawia różnorodne formy pojawiania się zjawiska sabotażu, jak również pomysły rozwiązań tego problemu, które mogą być bardzo pomocne zarówno kierownictwu jak i pracownikom. Zawiera liczne ankiety i testy dla kierownictwa i pracowników skłaniające do refleksji nad ich własnym postępowaniem.Kosztowne następstwa braku chęci do pracy. Mimo ogromnych szkód nie wiemy prawie nic o tej wkraczającej się po cichu chorobie, która zagraża egzystencji całych przedsiębiorstw. Zarówno sprawcy jak i ofiary milczą.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!