Nierozpoznani

Seria: Kwadrat
powieść polska, kwadrat

Nierozpoznani to powieść utrzymana w ryzach współczesnego dekadentyzmu, który bardziej przejawia się w chęci bycia dekadentem, niż w realizacji takiego zamiaru. Właśnie dlatego bohaterowie tej książki, przemierzając wielkomiejską przestrzeń raczej marzą jedynie o własnym miejscu niż go poszukują.

źródło opisu: Wydawnictwo Forma, 2008

źródło okładki: http://www.wforma.eu/38,nierozpoznani.html

książek: 2061
AnnaSikorska | 2015-04-16

Prawdziwi artyści czasami pozostają w ukryciu. Ich talenty podziwiają nieliczni, a jeszcze mniejsza grupka zdaje sobie sprawę z niesamowitego daru takich osób. Jedni wyszukują tematów do swoich niepowtarzalnych zdjęć, inni wygrzebują cudeńka ze śmieci, by zrobić z nich coś pięknego, dłubią w drewnie, wycinają szkiełka, tańczą, malują. Wszystko to w cieniu pozwalającym na egzystencję, trwanie z dnia na dzień niezapewniające nagród. Od czasu do czasu mają przebłyski konieczności zaistnienia, pokazania swoich umiejętności, niezwykłości, ale ich pragnienia dzielenia się swoimi tworami są tłamszone przez brutalną rzeczywistość, w której pieniądz odgrywa ważną rolę. Ich brak przekształca się w niemoc i niewiarę we własne talenty, które mogą zostać odkryte w ich własnym miejscu.
Bohaterzy książki Grzegorza Strumyka „Nierozpoznani” to artyści, którzy nie są pewni swego talentu. Ich głównym celem życiowym jest poszukiwanie go w sobie. Posiadane przez nich umiejętności w świecie pieniędzy są...

Pestilentia | 2014-02-01

Po doskonałych "Łzach" ta książka była rozczarowaniem, i to sporym rozczarowaniem. Mimo tego opisana w niej postać artysty-improduktywa oraz człowieka próbującego cudzą młodością przedłużyć własną, jest dość interesująca.

jestemlenny | 2015-01-26
Joanna | 2014-09-18