Szachownica

Wydawnictwo: Poligraf
6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
literatura piękna
LubimyCzytać

Mam taką nadzieję, że kiedyś przypadkiem zajrzysz w ten plik kartek i zapłoniesz tęsknotą, i z niej uczynisz marzenia, które przekujesz w działania. Bywa, że niemożliwe staje się możliwe. Nie bój się irracjonalnych marzeń, zaplanuj swoje działanie, któremu towarzyszyć będzie motywacja i konsekwencja. Życie obfituje w dobre, zaskakujące nas niespodzianki, bądźmy czujni, nie lekceważmy tych podarunków, które mogą stać się iskrą zapalną w realizacji naszych nowych celów. Kiedy odniesiesz sukces i zrealizujesz marzenie, które kiedyś nosiło znamiona tęsknoty, zadbaj i o to, aby ten stał się siłą napędową do realizacji następnych marzeń. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli losy moich bohaterów pobudzą Cię do działania.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Kasia | 2019-05-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

"Całkowita odmienność jest jak czarno-biała szachownica i nie jestem pewna, czy białe emanuje radością, a czarne smutkiem. To kwestia zagłębienia się w biel i czerń, to kwestia wiedzy o jednym i drugim, a następnie porównania tej wiedzy."

Wakacyjna powieść o urokliwej Francji i tym, że życie nie kończy się po czterdziestce.
Dwie obce kobiety, przypadkowo nawiązujące kontakt podczas spaceru. Od razu widać, że są istnymi przeciwieństwami: jedna ciemnowłosa singielka - kobieta sukcesu, druga świeżo upieczona babcia, blondynka. Kobiety momentalnie znajdują nić porozumienia i po czasie stają się najlepszymi przyjaciółkami. Ich życie odmienia się, gdy wyruszają na dwutygodniowy urlop do Bretanii. Poznają miłość i przeżywają swoją drugą młodość.
Typowa książka do przełknięcia "na raz".

"Jeśli chcesz budować okręt, to nie zwołuj ludzi w celu zrobienia planów, podzielenia pracy, przygotowania narzędzi i wycinania drzew, lecz naucz ich tęsknoty za bezmiarem morza. Wtedy zbudują statek...

chabrowaczytelniczka | 2018-01-10
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Laura i Dominika - dwie zupełnie różne, niezwykle atrakcyjne kobiety po przejściach. Laura jest spokojna i opanowana. Ma dobrze prosperującą pracownię florystyczną, sama wychowywała swoją córkę, jakiś czas temu została babcią. Dominika to jej przeciwieństwo. To odrobinę roztrzepana projektantka mody, która marzy o prawdziwej miłości. Obie są w takim momencie życia, w którym twierdzi się, że nic dobrego już nas nie spotka. Ich przypadkowe spotkanie w parku pokazuje, że los może im jeszcze wiele zaoferować.

Ubiegły rok to czas przełomowy, jeśli chodzi o moje czytanie powieści polskich autorów. Kiedyś sięgałam po nich niezwykle rzadko, teraz to się zmienia. Gdy otrzymałam propozycję przeczytania tej książki wiedziałam, że nie odmówię. Tym bardziej, że opis z okładki był niezwykle enigmatyczny, a opinii w internecie brak. Czasami warto sięgnąć po coś całkowicie nieznanego, można się przyjemnie zdziwić. Jak było w tym przypadku?

Po skończeniu lektury mogę powiedzieć. Podobało mi się i...