Boczne drogi

Wydawnictwo: Kobra Media

Inne wydania

Wyjaśniłam jej, że z tymi odciskami to zawracanie głowy, ale na wszelki wypadek zachowałam ostrożność. Portmonetka zawierała sześć pojedynczych złotówek i złożony kawałek bibułkowej serwetki, ciasno wciśnięty pod złotówki. Rozłożyłyśmy go na stole. Narysowana była na nim długopisem mapka.

PABLOPAN | 2017-03-18
Przeczytana: 17 marca 2017

Pasjami wracam do książek Chmielewskiej. Tym razem padło na "Boczne drogi" i zabawa była, jak zwykle, przednia. Poza zwykłym humorem Autorki wylewającym się wręcz z każdego zdania, mamy tutaj zawrotną akcję i niesamowity komizm sytuacyjny. Mój czytelniczy apetyt na kryminał z przymrużeniem oka został ponownie zaspokojony. Polecam!
***
Kolejna świetna książka Chmielewskiej. Akcja wartka, humor pierwszorzędny, ciekawi bohaterowie, czyli wszystko co powinna mieć dobra lektura :)

Pola | 2016-06-30
Przeczytana: czerwiec 2016

Uwielbiam Panią Chmielewską w tym wydaniu czyli jej jedne z pierwszych książek.
"Boczne drogi" to przezabawna komedia kryminalna, zawiła intryga i super dialogi. Ubawiłam się podczas czytania, to była świetna przygoda.
Bardzo polubiłam całą rodzinę Teresy i szkoda mi było się z nimi rozstać.
Bardzo polecam :)

Monika | 2014-01-11
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Od czasu do czasu lubię sięgnąć po powieści pani Chmielewskiej. Nie, nie jestem wielką wielbicielką autorki, ale czasem mam ochotę na taki właśnie styl pisania i opowiadania.
Najbardziej podoba mi się specyficzny humor tryskający z Jej powieści.

fiNka | 2014-10-09
Przeczytana: 09 października 2014

Po traumie jaka zafundował mi Mr Martin swoim Tańcem ze smokami doszłam do wniosku, ze potrzebuje czegoś co poprawi mi humor.
Ta ksiazka spełniła swoje zadanie w stu procentach. Ponieważ głownie czytałam ja w nocy, musiałam zatykac sie poduszka, żeby moje niekontrolowane wybuchy śmiechu nie postawiły na nogi całego domu.
"Boczne drogi" to ogromna dawka humoru, fantastyczny poprawiacz nastroju. Nie sposób nie uśmiechać sie do siebie nawet długo po zakończonej lekturze.
Nie pamietam żeby ostatnio jakaś ksiazka tak mnie rozbawiła. Polecam serdecznie zwłaszcza na nadchodzące długie, jesienne wieczory.

teri | 2012-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Dostalam ta ksiazke w prezencie,stare wydanie z roku 1989,brzydka okladka.Ale,jak to sie mowi,nie liczy sie oprawa,tylko tresc.Chociaz ja,preferuje ladnie wydane ksiazki...Poza tym,mam wrazenie,ze kiedys juz ja czytalam ale bardzo dawno temu.
Jak to zwykle bywa z ksiazkami Chmielewskiej,ubawila mnie niesamowicie.Jezeli jeszcze ktos jej nie przeczytal,to bardzo polecam.
Divertente....
Serdeczne podziekowania dla mojej Malgosi!

wiejskifilozof | 2014-11-01

Bardzo lubię takie kryminały z uśmiechem,a Chmielewska umiała je pisać w wybitny sposób.
W tej książce dużo się dzieje i akcja jest fajna.
Możemy podróżować po Polsce w poszukiwaniu pewnego skarbu.
Akcja jest dynamiczna i było wiele zabawnych sytuacji.
Uważam,że książka mimo że krótka to warta jest przeczytania.

Monika | 2016-04-14

Radość czytania. Klasyka "chmielewskości";). Dowcip, ciekawa intryga, moje ulubione "rodzinne" bohaterki, no i Joanna, oczywiście. Gdyby ogłoszono konkurs na osobę, która najwięcej razy przeczytała "Boczne drogi" zajęłabym miejsce na podium. Rozrywka na najwyższym poziomie. Joanna Chmielewska to nasze dobro narodowe!

kusiciel_dusz | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Zwariowana rodzinka jedzie na objazdowy urlop po Polsce. Tak w największym skrócie można streścić książkę Boczne Drogi. Oczywiście podczas tego urlopu przydarzają się im niesamowite przygody, które, mimo, że mają charakter „kryminalny” nie wzbudzają strachu o losy bohaterów a raczej śmiech i rozbawienie a zwłaszcza rozmowy rodzinne. Te kobiece dialogi, wymiana myśli i spostrzeżeń na okoliczność konkretnej sytuacji potrafią rozbawić praktycznie każdego. No i „Głowa Rodziny”, niedosłyszący ojciec, oj rozbawił mnie nie raz razy, gdy z kilku niedosłyszanych informacji tworzył własną wersję wydarzeń:) Tak, to warto przeczytać:)

AloAlo | 2015-05-12

Dobra, ciekawa, wciągająca. Ale nie porwała mnie tak, jak inne powieści pani Chmielewskiej.

Renax | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Lekki kryminał z humorem. Nie wiem, czy poza Joanną Chmielewską, ktoś uprawiał taki gatunek literacki? W każdym razie zaletą książki jest wartka akcja, potoczyste dialogi i jeden wielki galimatias postaci i sytuacji, które niejedna z nas przeżywała na wycieczkach rodzinnych.
Ubawiłam się serdecznie i zapomniałam o świecie zewnętrznym.

Znak kryminał 300x500