Boczne drogi

Cykl: Przygody Joanny (tom 7)
Wydawnictwo: Kobra Media
Darmowe dodatki Edytuj książkę

Wyjaśniłam jej, że z tymi odciskami to zawracanie głowy, ale na wszelki wypadek zachowałam ostrożność. Portmonetka zawierała sześć pojedynczych złotówek i złożony kawałek bibułkowej serwetki, ciasno wciśnięty pod złotówki. Rozłożyłyśmy go na stole. Narysowana była na nim długopisem mapka.

PABLOPAN | 2017-03-18
Przeczytana: 17 marca 2017

Pasjami wracam do książek Chmielewskiej. Tym razem padło na "Boczne drogi" i zabawa była, jak zwykle, przednia. Poza zwykłym humorem Autorki wylewającym się wręcz z każdego zdania, mamy tutaj zawrotną akcję i niesamowity komizm sytuacyjny. Mój czytelniczy apetyt na kryminał z przymrużeniem oka został ponownie zaspokojony. Polecam!
***
Kolejna świetna książka Chmielewskiej. Akcja wartka, humor pierwszorzędny, ciekawi bohaterowie, czyli wszystko co powinna mieć dobra lektura :)

Od dawna miałam chęć odprężyć się przy tzw. "starej Chmielewskiej" i muszę stwierdzić, że czytając "Boczne drogi" to mi się udało. Wcześniej nie czytałam tej książki, nie nastawiałam się więc na nic i nie mogę powiedzieć bym się zawiodła. Chmielewska umiała pisać jak mało kto- np. rodzinne śniadanie było pełne​ świetnych gagów- to trzeba Jej przyznać. Chyba właśnie ze względu na tę rodzinną atmosferę podobała mi się ta książka. A że humor u tej Autorki to jej znak firmowy, nie muszę chyba dodawać, że i tutaj go nie zabrakło.
W "Bocznych drogach" mamy okazję poznać całą rodzinę książkowej Joanny z przyległościami (muszę przyznać, że od jakiegoś czasu zastanawia mnie, jak bardzo Joanna Chmielewska jest podobna do pani Ireny Kuhn, a rodzina literackiej Joanny do rodziny pani Ireny. Liczę na znalezienie odpowiedzi po przeczytaniu "Autobiografii"). Z Kanady przylatuje ciotka Teresa. Rodzina ma w planach- ze względu na wizytę Teresy- objechać niemalże całą Polskę dookoła, wybierając...

Degamisz | 2018-05-19
Przeczytana: 19 maja 2018

Niejednokrotnie się nad Chmielewską rozpływałem we wręcz bałwochwalczych zachwytach i nie będzie inaczej i tym razem albowiem „Boczne drogi” to mój absolutny top jeśli chodzi o jej książki. Jedna z tych, które czytałem – lekko licząc – z dziesięć razy jak nie więcej. I za każdym razem nieodmiennie bawi.

Chmielewska w wersji rodzinnej, która to rodzina potrafiłaby bez trudu doprowadzić do zamieszek, kataklizmów a co najmniej rozstroju nerwowego i obawy o swoje zdrowie psychiczne a nawet życie. Typowe „baby z piekła rodem” jak to mawiała moja mama – inteligentne, złośliwe, przerażająco dowcipne, pełne wigoru i spontanicznych pomysłów, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Nieobliczalne, nierzadko nietaktowne ale też serdeczne, zdarza się, że sympatyczne i zdecydowanie urocze. Urok to chwilami szorstki i brutalny ale nie da się ukryć, że klan owych „bab” jest wręcz rozczulający.

Chętnie bym przybliżył fabułę ale obawiam się, że w przypadku tej powieści wszystko co bym napisałem...

Pola | 2016-06-30
Przeczytana: czerwiec 2016

Uwielbiam Panią Chmielewską w tym wydaniu czyli jej jedne z pierwszych książek.
"Boczne drogi" to przezabawna komedia kryminalna, zawiła intryga i super dialogi. Ubawiłam się podczas czytania, to była świetna przygoda.
Bardzo polubiłam całą rodzinę Teresy i szkoda mi było się z nimi rozstać.
Bardzo polecam :)

Monika | 2014-01-11
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Od czasu do czasu lubię sięgnąć po powieści pani Chmielewskiej. Nie, nie jestem wielką wielbicielką autorki, ale czasem mam ochotę na taki właśnie styl pisania i opowiadania.
Najbardziej podoba mi się specyficzny humor tryskający z Jej powieści.

fiNka | 2014-10-09
Przeczytana: 09 października 2014

Po traumie jaka zafundował mi Mr Martin swoim Tańcem ze smokami doszłam do wniosku, ze potrzebuje czegoś co poprawi mi humor.
Ta ksiazka spełniła swoje zadanie w stu procentach. Ponieważ głownie czytałam ja w nocy, musiałam zatykac sie poduszka, żeby moje niekontrolowane wybuchy śmiechu nie postawiły na nogi całego domu.
"Boczne drogi" to ogromna dawka humoru, fantastyczny poprawiacz nastroju. Nie sposób nie uśmiechać sie do siebie nawet długo po zakończonej lekturze.
Nie pamietam żeby ostatnio jakaś ksiazka tak mnie rozbawiła. Polecam serdecznie zwłaszcza na nadchodzące długie, jesienne wieczory.

teri | 2012-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Dostalam ta ksiazke w prezencie,stare wydanie z roku 1989,brzydka okladka.Ale,jak to sie mowi,nie liczy sie oprawa,tylko tresc.Chociaz ja,preferuje ladnie wydane ksiazki...Poza tym,mam wrazenie,ze kiedys juz ja czytalam ale bardzo dawno temu.
Jak to zwykle bywa z ksiazkami Chmielewskiej,ubawila mnie niesamowicie.Jezeli jeszcze ktos jej nie przeczytal,to bardzo polecam.
Divertente....
Serdeczne podziekowania dla mojej Malgosi!

wiejskifilozof | 2014-11-01

Bardzo lubię takie kryminały z uśmiechem,a Chmielewska umiała je pisać w wybitny sposób.
W tej książce dużo się dzieje i akcja jest fajna.
Możemy podróżować po Polsce w poszukiwaniu pewnego skarbu.
Akcja jest dynamiczna i było wiele zabawnych sytuacji.
Uważam,że książka mimo że krótka to warta jest przeczytania.

Monika | 2016-04-14

Radość czytania. Klasyka "chmielewskości";). Dowcip, ciekawa intryga, moje ulubione "rodzinne" bohaterki, no i Joanna, oczywiście. Gdyby ogłoszono konkurs na osobę, która najwięcej razy przeczytała "Boczne drogi" zajęłabym miejsce na podium. Rozrywka na najwyższym poziomie. Joanna Chmielewska to nasze dobro narodowe!

AloAlo | 2015-05-12

Dobra, ciekawa, wciągająca. Ale nie porwała mnie tak, jak inne powieści pani Chmielewskiej.