Natychmiastowa pomoc w nagłych wypadkach dzieci. Medycyna ratunkowa dla rodziców i opiekunów

Wydawnictwo: Media Rodzina
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Dzieci często przewracają się i ranią. Zwykle wystarczy je troskliwie pocieszyć lub przykleić na ranę plaster. Na poważniejsze wypadki trzeba być jednak przygotowanym.Poradnik ten napisany został z myślą o stosowaniu go w praktyce we wszystkich nagłych sytuacjach, gdy liczy się każda minuta. Zawiera najważniejsze informacje dotyczące resuscytacji u dzieci oraz wyjaśnienie, dlaczego konkretne działanie jest najskuteczniejsze i na co wpływa.Czym różni się dziecko od dorosłego i dlaczego tak często wymaga udzielania natychmiastowej pomocy? Większość wypadków zdarza się w domu, choć w mniemaniu rodziców to właśnie dom rodzinny jest azylem bezpieczeństwa. Dziecko z innego poziomu ogląda otaczający je świat, a nowe umiejętności i doświadczenia zdobywa niejednokrotnie kosztem nabijanych guzów, sińców i stłuczonych kolan. Rzeczywistość realnego świata wygląda zupełnie inaczej z poziomu dziecka. Niespożyta energia oraz pomysłowość jest niejednokrotnie kiepskim doradcą i kusicielem naszych pociech.Przygotujmy się zatem, nauczmy, jak pomóc dziecku w sytuacjach trudnych, gdy cierpi, gdy znajdzie się w stanie zagrożenia życia. Przećwiczmy sytuacje alarmowe, gdy jest na to czas.Podstawą każdego działania jest oczywiście zapobieganie, lecz niekiedy rzeczy idą tak źle, że trzeba mieć wiedzę i umiejętności, żeby działać.ze wstępudr n. med. Maciej NaskrętZakład Medycyny Ratunkowej Uniwersytetu Medycznego w PoznaniuKsiążka została opracowana w oparciu o najnowsze osiągnięcia związane z resuscytacją, operuje nowymi, obowiązującymi w całej Europie, terminami; chociażby resuscytacja (przywracanie do życia), zamiast reanimacja (ożywianie). Informuje czytelników o nowym systemie ratownictwa: gradacji udzialenia pomocy, Zespołach Ratownictwa Medycznego.Akcent położono w poradniku zarówno na urazy związane z konsekwencjami dziecięcej ruchliwości, jak i pomysłowości (np. duży dział dotyczący toksykologii).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!