rozwiń zwiń

Cudzoziemka

Okładka książki Cudzoziemka
Maria Kuncewiczowa Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Klasyka Polska klasyka
223 str. 3 godz. 43 min.
Kategoria:
klasyka
Seria:
Klasyka Polska
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2005-04-05
Data 1. wyd. pol.:
2005-04-05
Liczba stron:
223
Czas czytania
3 godz. 43 min.
Język:
polski
ISBN:
8373373209
Tagi:
powieść psychologiczna literatura kobieca cudzoziemka Róża

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
4014 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
454
10

Na półkach:

W „Cudzoziemce” można, oprócz głębokiego i niezwykle kunsztownego portretu skrzywdzonej przez los kobiety, dopatrzeć się bardzo wyraźnej wskazówki, jak żyć. Głównie chodzi o wyzbycie się złości, która zatruwa życie i nieobciążanie swymi niepowodzeniami innych. Róża nie potrafiła wyrwać ze swojego serca swoistego ciernia wspomnień i przez to pałała nieustanną rządzą zemsty na najbliższych za krzywdy, które nie były ich winą. Wiać było u niej wyraźnie dużą niestabilność emocjonalną – uczucia sprawiały, ze raz stawała się wcielonym aniołem tylko po to, by po chwili ciętym słowem dopiec komuś do żywego.

Zachwycił mnie opis muzyki. Niby „pisać o muzyce to jak tańczyć o architekturze”, jednak jakimś cudem pani Kuncewiczowej się to udało. I to jak się udało! Połączyć muzykę z nocnym ogrodem i światłem księżyca, napisać wszystko tak, żeby można było rozpłynąć się w tekście. Co prawda nie każdy wie, co to jest dla przykładu arpeggio, całe szczęście ja posiadam jakieś tam śladowe wykształcenie muzyczne, stąd wyrażenia specjalistyczne (nieliczne, ale jednak) nie nastręczały mi trudności. Choć po głębszym zastanowieniu analizie niektórych fragmentów dochodzę do wniosku, że nawet brak takiej wiedzy nie utrudniałby pełnego cieszenia się pięknem tekstu.

[recenzja publikowana wcześniej na moim blogu http://alchemia-slowa.blog.onet.pl/ ]

W „Cudzoziemce” można, oprócz głębokiego i niezwykle kunsztownego portretu skrzywdzonej przez los kobiety, dopatrzeć się bardzo wyraźnej wskazówki, jak żyć. Głównie chodzi o wyzbycie się złości, która zatruwa życie i nieobciążanie swymi niepowodzeniami innych. Róża nie potrafiła wyrwać ze swojego serca swoistego ciernia wspomnień i przez to pałała nieustanną rządzą zemsty...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    8 556
  • Chcę przeczytać
    1 830
  • Posiadam
    727
  • Lektury
    470
  • Ulubione
    317
  • Literatura polska
    112
  • Klasyka
    101
  • Lektury szkolne
    98
  • Teraz czytam
    69
  • 2014
    53

Cytaty

Więcej
Maria Kuncewiczowa Cudzoziemka Zobacz więcej
Maria Kuncewiczowa Cudzoziemka Zobacz więcej
Maria Kuncewiczowa Cudzoziemka Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także