Mediapolis

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Brud i mrok zaściełające miasto przyszłości. Nielegalne sex-show oraz bezwzględne patrole na ulicach. Ciągła inwigilacja ludności i korupcja władz. Społeczeństwo kontrolowane. Społeczeństwo idealne.

LoLolaLolita | 2013-08-31

Fabuła początkowo wydaje się dość stereotypowa, ale im dalej, tym lepiej. Pozytywnie zaskoczyło mnie zachowanie głównego bohatera, którego wybory popierałam do samego końca. Zakończenie warte przebrnięcia przez całość. Wadą jest zbyt małe rozwinięcie pomysłu autora na książkę. Stworzył świetne fundamenty, ale nie wykorzystał całego potencjału.

Sebastian | 2012-08-16

Książka naiwna, nudna i sztampowa. Takie "Truman Show" do kwadratu, gdzie głównymi bohaterami są ludzie tam uwięzieni, z mózgami wypranymi przez telewizor. Złota republika powiadacie, towarzyszu? A tu raczej bym określił miedziana, choć zwał jak zwał, na jedno wychodzi. Oczywiście jest bohater, który nie chce być bohaterem, ale staje się bohaterem i dołącza do ruchu oporu, o którym oczywiście nikt nic nie wie, poza jego członkami, ale jakimś cudem do Abla to dociera. A także jego miłość - dealerka narkotyków, która oczywiście okazała się potem tym złym. No ludzie...
Jeżeli antyutopia to niedorzeczna. Opowieść sci-fi - wręcz przestarzała. Romans - krótki i naiwny.
"Wyobraź sobie połączenie tego, co najlepsze w "Roku 1984" Orwella, "Łowcy Androidów" Scotta oraz "V jak Vendetta" Moore'a i Lloyda. Przekrocz mury Mediapolis"
Przekroczyłem i stwierdzam że te wszystkie książki tu podane wolę osobno,a nie w takim miszmaszu. I za te mury na szczęście szybko wyskoczyłem.
Jeżeli się na to...

Superchrupka | 2010-12-15

Moja opinia:

Specynka | 2012-01-30
Przeczytana: 07 stycznia 2012

[...]

Wszystko to, co mamy w "Mediapolis", już gdzieś widzieliśmy: manipulację ludnością za pomocą religii i technokratyczną dyktaturę. Świat szemranych typków i podejrzanych lokali. Rządy sprawowane przy użyciu czwartej władzy - czyli mediów. Powtórzenie w tych gatunkach, w których operuje (czy też chce operować) autor - nie byłoby wadą. Chwiejne nasze czasy nieustannie oscylują między niepewnością jutra, a absurdem codzienności, mocno już zadyszanej w pogoni za nowoczesną technologią, która inteligentnych, zdrowych ludzi, zmienia w niewolników urządzeń, systemów i gadżetów. Pytania o wolność i demokrację wracają w nowym wydaniu i scenerii: medialnego szumu, w którym kwitnie paradoks niedoinformowania przy nadmiarze zbędnych wieści. Refleksji nad podobnymi kwestiami nigdy dosyć. Obronić się w tak gęstej i ważkiej materii można na dwa sposoby: oryginalnością (o którą trudno po Dicku, Lemie, Zajdlu czy wspomnianym już Orwellu, wraz z mnóstwem nie wymienionych z nazwiska twórców)...

Lavdrynka | 2015-08-19

Cała problematyka socjologiczna zeszła na plan drugi. Może to i lepiej? Kiedy widzisz książkę z tak misterną i fantastyczną okładką od razu nabierasz podejrzeń. A te nasilają się kiedy tylko odwracasz i czytasz porównania do takich klasyków, jak „1984”, „Łowca androidów”, czy „V jak Vendetta”. Problematyka zdaje się oklepana, do której ciężko wnieść coś nowego, dlatego ze smutkiem muszę przyznać, że i panu Kopeckiemu się to nie udało. Może za wyjątkiem dopieszczonej postaci Pierwszego Kapłana, której dopracowanie wywarło na mnie naprawdę wielkie wrażenie.

Więcej: http://gexe.pl/ksiazki/art/1420,mediapolis

RabidBlackDog | 2013-04-04
Przeczytana: 2012 rok

Jeden z tych przypadków, kiedy byłem wściekły na autora, że napisał coś takiego a jeszcze bardziej na siebie, że z zasady skoro zacząłem, to muszę skończyć to czytać. Straszna miernota.

Heros | 2012-11-13

Autor miał fajny pomysł. Społeczeństwo kontrolowane za pomocą telewizji. I tyle dobrego można powiedzieć o tej książce. Reszta to żenada, sztampa i poziom licealisty.

VandrerUggle | 2013-11-11
Przeczytana: 2012 rok

Książka taka sobie, ale historia w tle całkiem ciekawa. Kolejna niepokojąca wizja przyszłości.

Cyberpunk_soul | 2013-02-23
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Książka dosyć nierówna, posiada luki fabularne i posiada czasami infantylny język. Z drugiej strony bardzo spodobał mi się obraz państwa-miasta ukazanego w powieści, brak nadziei na lepsze życie i ciągła inwigilacja uskuteczniania przez system. Książka idealna do czytania w czasie podróży i wtedy kiedy nuda nas nawiedzi. W skrócie - przyjemny cyberpunk z wizją orwellowską.

Autumn_Witch | 2014-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Po przeczytaniu pierwszego akapitu miałam wrażenie, jakby wróciły dawne koszmary. Styl jak z najgorszych lektur szkolnych, zdania przeładowane przymiotnikami, a z ich treści i tak nie dociera do czytelnika nic. Akcja mało porywająca, niezbyt oryginalny świat - po co się męczyć?