Krew marzeń

Wydawnictwo: Świat Książki

Thriller historyczny: ekscytująca i lubieżna powieść w klimacie słynnego Pachnidła, rozgrywająca się w XVIII-wiecznej Wenecji podczas karnawału. Siedemnastoletnia Laudamia przemierza miasto w towarzystwie Estavia: swego pierwszego kochanka, dla którego uciekła od rodziny. Szalona para zażywa opium i seksu. On jest znawcą tarota i badaczem okultyzmu. Ona ma dar i widzi we śnie twarze młodych kobiet- ofiar morderstw, popełnianych od tygodni ku przerażeniu mieszkańców. Kto jest ich sprawcą? Wyrafinowana intryga, narkotyczny nastrój.

Monika | 2012-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Uwielbiam Wenecję, pasjonuje mnie historia, lubię ciekawe thrillery. Niestety, ten "thriller historyczny" kompletnie mnie nie wciągnął. Z opisów Czytelników wynika też, że z każdą kolejną stroną będzie gorzej, więc... poddaję się, nie doczytam do końca. Na świecie jest zbyt dużo fantastycznych powieści, żeby tracić czas na takie gnioty.

Ettelea | 2011-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Dałam się skusić XVIII wiecznej Wenecji pełnej karnawałowych przebierańców oraz tajemniczych morderstw. Już wyobrażałam sobie wilgotny i mroczny klimat. Porównanie "Krwi marzeń" do "Pachnidła", również wpłynęło na moją decyzję o sięgnięciu po tę opowieść. Jakże ogromne było moje rozczarowanie...

Na początku fabuła była obiecująca. Nastoletnia kobieta widząca w snach morderstwa, która zdarzały się na prawdę. Intrygujące karty tarota pojawiające się przy kobiecie. Zainteresowanie tajemniczego mężczyzny. Jednak dalsza część historii okazała się płytkim romansidłem przesyconym odurzeniem opium i uniesieniami erotycznymi. Język powieści nie zachęca do czytania, sny na jawie stają się nudne. I co najgorsze, to kim jest morderca wiedziałam już po przeczytaniu jakiejś jednej-trzeciej książki. Odkrycie pobudek zajęło mi troszkę więcej czasu.

Autorka zdecydowanie miała ciekawy pomysł na dobrą historię. Jednak warsztat nie ten. Osobiście nie polecam. Chyba, że wielbicielom wenezuelskich...

Lenalee | 2010-01-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Fantastyczna książka, którą wypożyczyłam zupełnie przez przypadek. Nie miałam jej w planach, ale zachęciła mnie okładka oraz tajemniczy, pociągający opis z tyłu książki. Pierwszy raz spotykam się z książką tego typu. Wspaniała, naprawdę. Cudowna sceneria Wenecji, która wydaje się jeszcze bardziej niesamowita i żywa szczególnie dla kogoś, kto już był we Włoszech. Plus zupełnie zaskakujące zakończenie i niespodziewany zwrot akcji. Ja osobiście jestem zachwycona tą książką, co rzadko się zdarza. Polecam gorąco.

Toddziak | 2010-09-28

Jedna z najgorszych książek, jakie miałam nieprzyjemność czytać. Nudna, durna, źle napisana i z upośledzonymi bohaterami wprost z najpodlejszej telenoweli. Już lepiej zgłębiać książkę telefoniczną.

Weronika | 2011-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 maja 2011

Początek obiecujący, później już tylko nuda. Beznadziejne dialogi, nieciekawe postacie i marna akcja. Zakończenie nie zaskoczyło mnie ani trochę. Szkoda czasu na tą książkę.

Liza | 2011-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

Szczerze to się zawiodłam na tej pozycji- początek obiecujący, ale im dalej tym gorzej, nieskładna akcja, bardzo dziwni bohaterowie- w tym główna Laudamia i Eustavio. Dialogi tej pary mało składne, pełne źle dobranego wyuzdania. Jedno jej trzeba przyznać ta książka ma faktycznie narkotyczny nastrój, niestety aż za bardzo jak na mój gust.

Anda | 2011-11-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 listopada 2011

początek obiecujący, niestety później było już gorzej

ampH | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

Wiele razy miałem chwile zawahania podczas czytania jakiejś niezbyt ciekawej książki. Wiele razy miałem ochotę rzucić ją w kąt, ale zawsze sobie mówiłem - "weź się w garść, doczytaj do końca, żebyś wiedział dlaczego uważasz tę książkę za gniot, może na końcu będzie lepiej!". Często pod koniec bywało lepiej, częściej w okolicach środka się coś zmieniało. Nigdy nie porzuciłem czytania książki bez chęci powrotu. Jedynie "Lód" Dukaja czeka na swoje lepsze czasy, ale wiem, że przed śmiercią muszę go skończyć. Niech się kostucha odwali dopóki nie dotrwam do ostatniej strony. W przypadku "Krwi marzeń" jest zupełnie odwrotnie - wolałbym poczuć chłód stali na szyi, który zakończy mój żywot, niż z własnej i nieprzymuszonej woli doczytać do końca ten stek bełkotu.

Wenecja, czas karnawałów, przebierańców, tajemnic, okultyzmu i morderstw. W takim świecie młoda dziewczyna pochodząca z zamożnej i ogólnie szanowanej rodziny odkrywa swój dar, jakim są niezwykłe sny pokazujące kolejne ofiary...

Cerro | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Opis na okładce obiecuje gruszki na wierzbie, oferując nam wspaniałą mieszankę Wenecji, karnawału, tarota i opium. Z tych elementów rzeczywiście dało się wykreować coś ekscytującego, ale autorka kompletnie nie podołała zadaniu.

Fabuła została niezdarnie posklejana z różnych elementów. Jest tajemniczy, seryjny morderca, którego personalia średnio gramotny czytelnik odkryje po pierwszych pięćdziesięciu stronach. Jest panna z dobrego domu, zakochana w tajemniczym okultyście. Jest szalony ksiądz, akrobatka, jest opium, wróżki, wszystko jest - wrzucone do wora, wymieszane, a potem wrzucone w "Krew marzeń" bez ciągu przyczynowo-skutkowego. Przez większość czasu i tak czytamy, że bohaterka Laudomia włóczy się po mieście, półprzytomnie i bezcelowo.

Przydługie opisy przeżyć bohaterów wymagają dwóch rzeczy: ciekawych postaci i/lub dobrego stylu.

Język jest słaby. Napuszony, przegadany, kaleki.

Bohaterów wycięto z papieru marnej jakości. Będąca zarazem narratorem Laudomia to po prostu...

Katarzyna | 2011-09-08

Osiemnastowieczna Wenecja, karnawał i morderstwa. Zapowiadało się na kolejną książkę, którą pochłania się w jedną noc, nawet jeśli dzień był długi i ciężki. Niestety, okładka i opis dużo obiecują, a treść poza kilkoma epizodami, które w zamierzeniu miały być emocjonujące, a mnie ubawiły, jest najzwyczajniej nudna. Jedyne, czego nie można zarzucić to fakt, że rzeczywiście nastrój jest narkotyczny. Być może takiego samego nastroju wymaga się od czytelnika, żeby przyswoił tę pozycję z zachwytem.