Klątwa Upiora Mgieł

Cykl: Wojny światła i cieni (tom 1.1)
Wydawnictwo: ISA
6 (20 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Dwaj bracia, skłóceni ze sobą, a ich los związany nierozerwalnie z nienawiścią, podsycaną klątwą Upiora Mgieł... Świat Athery został spowity wieczną mgłą, a na niebiosach panuje niepodzielnie okrutny Upiór Mgieł. Tylko połączone moce dwóch przyrodnich braci, Arithona, Mistrza Cieni, i Lysaera, Pana Światła, zdołają zagrozić niepokonanej istocie nie z tego świata. Arithon i Lysaer wkrótce się...

Arithon i Lysaer wkrótce się przekonają, że zostali beznadziejnie uwikłani w zbliżające się wydarzenia i nie są w stanie uniknąć przeznaczenia, splecionego nierozerwalnie z ich losem. Pojedynek z Upiorem Mgieł to nie jedyne starcie, które ich czeka, a magowie Ligi Siedmiu doskonale o tym wiedzą. Gdyż w rękach przyrodnich braci spoczywa równowaga świata Athery, jego harmonia i przyszłość.

Krzysztof | 2013-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Książka nie porywa, ale szybko się czyta choć często pojawiają się niepotrzebne dłużyzny które są największy minusem powieści (mogłaby być spokojnie o połowę krótsza). Fabuła jest dość banalna dwóch braci ma uratować świat pokonując tytułowego upiora mgieł. Mogłoby się wydawać że to kolejna historia walki dobra ze złem. Jednakże postacie są stworzone w sposób niejednoznaczny bracia, magowie Ligi Siedmiu którzy powinni stać po pozytywnej stronie barykady mają własne cele i sekrety które rzucają cień na ich szlachetność. Nie do końca wiadomo jakie motywy kierują ich działaniem. Największym plusem dla książki jest historia wykreowanego przez autorkę świata którą poznajemy niestety tylko w niewielkich urywkach. Długość i mnogość nudnych fragmentów książki pomimo ciekawej historii powoduje, że nie mogę jej szczerze polecić. Do przeczytania w razie nudy i nadmiaru wolnego czasu.

szataczmiotana | 2016-09-05
paulina_p74 | 2015-11-09