Napiętnowany

4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
LubimyCzytać

Uznany sportowiec przyłapany na dopingu!Co z jego złotym medalem olimpijskim? Czy będzie miało to wpływ na jego rodzinę i dalszą karierę?„Napiętnowany” to opowieść prowadzona z perspektywy olimpijczyka uwikłanego w trudną sytuację moralną. Sam opowiada o swoim życiu i o tym, co się naprawdę dla niego liczy. Czy będzie umiał poradzić sobie ze statusem osoby ...

Uznany sportowiec przyłapany na dopingu!Co z jego złotym medalem
to opowieść prowadzona z perspektywy olimpijczyka uwikłanego w trudną
sytuację moralną. Sam opowiada o swoim życiu i o tym, co się naprawdę dla
niego liczy. Czy będzie umiał poradzić sobie ze statusem osoby
napiętnowanej?Książka porusza problem dopingu w sporcie, ale
jest również portretem psychologicznym sportowca, który pragnie wieść
normalne życie. Ciekawa narracja będąca zapisem myśli głównego bohatera,
jego nadzieje, rozterki, przemiana – to wszystko skłania, żeby sięgnąć po
tę nietypową na polskim rynku pozycję.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

joaśka | 2019-02-19
Przeczytana: 17 lutego 2019

Po książkę sięgnęłam z sentymentu do biegania. Wiadomo: jak się jest leniwym to chociaż poczyta się o tym jak inni biegają ;) Tutaj doszedł dodatkowo problem dopingu. Z założenia więc powinna to być książka ciekawa. Niestety, ale czegoś jej brakowało. W odbiorze jest na tyle nijaka, że perypetie głównego bohatera nie wzbudzają emocji i czytelnik nie za bardzo jest w stanie przejąć się jego losem.