Wróćmy do ziół leczniczych

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Ojciec Andrzej Klimuszko był prekursorem powrotu do przyrody, wykorzystania jej zasobów leczniczych dla dobra człowieka. Efekty leczenia ziołami przez o. Andrzeja Klimuszkę przeszły wszelkie oczekiwania i na stałe weszły do arsenału współczesnej medycyny.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

KazimierzSS | 2019-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

Ważna książka, wykorzystana przeze mnie w praktyce przy sporządzaniu mieszanek zielarskich.

Tomek | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Polecam książkę. Autor podaje wskazówki co warto zacząć stosować w życiu aby poprawić jego komfort.

Jacek Augustyn | 2013-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Prawdą jest że ta książka to nie Leksykon,w którym praktykujący zielarz jest w stanie odnaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania .) To jest książka dla ciemnej masy ludzkiej,która nie posiada podstawowej wiedzy z dziedziny fitoterapii,tacy ludzie potrzebują na starcie trochę ideologii odnośnie życia zgodnego z prawami przyrody,ponieważ człowiek współczesny odszedł tak daleko od naturalnego środowiska życia że gdyby go umieścić na kilka dni np. w leśnej puszczy to pewnie by zginą.Połowa tej książki stanowi właśnie szereg wywodów min. na temat skutków na ludzki organizm jakie wywołuje życie w hermetycznym świecie pełnym sztucznej żywności,nawozów,pełnym rozkładu moralnego i ideowego,braku ruchu i kontaktu z przyrodą,skutki są takie że w najbogatszych krajach 3/4 społeczeństwa jest na coś chore,a to alergie,meteoropatia,psychozy ,nerwice,depresje,otyłość,nadciśnienie,właściwie każdemu coś dolega.Ludziom myślącym którzy mają dosyć zagrożeń powyższymi problemami potrzebna jest zmiana...

| 2013-01-09
Na półkach: Przeczytane, Inne

Książkę można podzielić na dwie części: godną uwagi i godną przemiału na papier toaletowy. Dziwnie jest czytać we wstępie jak zakonnik katolicki pisze o czakranach, ukrytych energiach, zbawiennych skutkach jogi, osobiście nie podoba mi się przenikanie religii wschodu do katolicyzmu, który wyrósł na innych podstawach i na czym innym się opiera. Dla mnie jako katolika, pierwsza część jest nie tyle głupia, co bulwersująca, że pod czymś takim mógł się podpisać katolicki duchowny, ba, że był w stanie to napisać. Tyle tytułem wstępu.

Następna część książki, ta z przepisami na gotowe mieszanki ziołowe jest fantastyczna, wiele dobrych, prostych kompozycji. Jako osobie mającej z tym do czynienia zawodowo, oczka mi się zaświeciły. Zamiast przydługiego wstępu i teorii jagistycznych, autor powinien wprowadzić czytelnika raczej w zasady robienia np. odwarów, naparów i maceratów, a także powiedzieć kilka słów o przechowywaniu ziół itd.

Odczucia co do książki pozostają ambiwalentne....

misza | 2012-06-08
Przeczytana: 05 maja 2012

Spodziewałam się, że będzie to książka o ziołach: jak je rozpoznawać, przechowywać, hodować. Okazało się, że książka składa się z dwóch rozdziałów: "Szukajmy szczęścia w przyrodzie" i "Wróćmy do ziół leczniczych". Pierwszy rozdział dotyczy takich zagadnień jak: energia z kosmosu, czakramy, radiestezja i inne czary mary.
Drugi rozdział zawiera gotowe receptury mieszanek ziołowych.
Wierzę w lecznicze właściwości ziół, ale kosmiczna energia to temat dla bardziej wtajemniczonych ;)