Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenrod + Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich (komplet)

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura piękna
LubimyCzytać

Dwa tomy pasjonującej sagi!Jeśli marzy ci się prawdziwa uczta literacka połączona z podróżą do pięknego Paryża, sięgnij po powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Jej bohaterki to kobiety wyjątkowe, intrygujące i wyraziste. Do tego świat francuskiej arystokracji i paryski szyk – ja nie mogłam się oderwać.Beata TyszkiewiczOdmalowanie realiów odległej epoki w sposób wiarygodny jest niełatwym zadaniem, a w tym przypadku udało się to wyśmienicie. Paryż Gutowskiej-Adamczyk pozwala przenieść się do innej rzeczywistości, a to najlepsze lekarstwo na kryzys.Agnieszka Kantaruk, miesięcznik „Modny Kraków”

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

annafa20 | 2018-11-16

Super bardzo fajna i polecam.

agucha | 2018-07-23

Zazwyczaj podoba mi się takie połączenie współczesności z dawno dawno temu. Ktoś poznaje jakąś tajemnice i wyrusza w przeszłość by zbadać losy bohaterów. Autorce w zasadzie się to udało zgrabnie połączyć. I chociaż nie lubię w literaturze takich historii miłosnych jak przeżyła Nina to spotkanie z książką zaliczam raczej do udanych. Bardziej interesowały mnie losy Róży, bo czytając jej historię zastanawiałam się ile razy w życiu człowiek jest w stanie po raz kolejny zaczynać od zera, ile razy może podnieść się po upadku i iść dalej. To były inne czasy i chociaż dzisiaj dla nas niewyobrażalna jest utrata domu, pracy, pieniędzy to wielu z nas podnosi się po porażkach i idzie dalej, wielu niestety nie. Warto zapoznać się z niezwykłą historią Róży.

Anna | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Rzadko daję książce ocenę siedem i w zasadzie nie lubię tzw babskiej literatury. Ta powieść mnie oczarowała, szczególnie wątek Róży. Mam ochotę przeczytać ponownie Cukiernię pod Amorem, aby się przekonać dlaczego w 2015 dałam ocenę pięć. Może zmęczyły mnie już różne sensacje i morderstwa i odpoczęłam przy książce pani Ulatowskiej. Zapewniam, że warto.

| 2016-12-01
Przeczytana: 2014 rok

Podróż do XIX-wiecznej Francji. Paryż, obrazy, tajemnica.

Kasia b | 2016-07-17

Rozwinięcie jednego z wątków "Cukierni...". Umiejętne skoki między współczesną Polską a Paryżem czasów belle epoque. Porywa czytelnika w cudowną podróż... do Miasta Świateł.

lissa3 | 2015-12-08

Znam obecny Paryż, a z tych książek poznałam dawny Paryż. Dla mnie najlepsze powieści Gutowskiej.