Tajemnica Całunu. Zdumiewające odkrycia nauki w kwestii Całunu Turyńskiego

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
LubimyCzytać

Ciekawa relacja z odkrywania niezwykłej historii Całunu Turyńskiego. Badacze pod kierunkiem naukowym wykładowców Uniwersytetu Padewskiego potwierdzili trzema różnymi metodami, że wiek Całunu mieści się w przedziale zgodnym ze wskazaniem Ewangelii. Autorom książki po latach studiów i badań udało się odpowiedzieć na liczne pytania związane z datowaniem...

Ciekawa relacja z odkrywania niezwykłej historii Całunu Turyńskiego.
Badacze pod kierunkiem naukowym wykładowców Uniwersytetu Padewskiego
potwierdzili trzema różnymi metodami, że wiek Całunu mieści się w
przedziale zgodnym ze wskazaniem Ewangelii. Autorom książki po latach
studiów i badań udało się odpowiedzieć na liczne pytania związane z
datowaniem tego najsłynniejszego na świecie płótna. Giulio Fanti swoją
książką chciał zwrócić uwagę, że w nauce często nie da się niczego
ustalić raz na zawsze.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Nixon | 2019-03-26

Rewelacyjna pozycja Giulio Fantiego, którą obowiązkowo powinien posiadać każdy zainteresowany Całunem. Książka zawiera w sobie całe multum badań naukowych i historycznych, znajdziemy w niej również krytykę poszczególnych metod powstania obrazu i zarzutów przeciwko autentyczności. Mógłbym się rozpisać ale nie chcę psuć zabawy czytelnikowi :) Zdecydowanie jedna z lepszych pozycji na temat Całunu.

Ciężko z dostępnością ale niektóre strony/sklepy wciąż posiadają tę pozycję, trzeba poszukać - warto! :)

Gorąco polecam!