To proste

Wydawnictwo: Austeria
Pomianowski
LubimyCzytać

Opowieści Jerzego Pomianowskiego nagrane przez Joannę Szwedowską dla Programu II Polskiego Radia.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marysia | 2019-01-02
Przeczytana: 03 stycznia 2019

To nie jest chłopak w moim typie. Ja tam się od lat podkochuję w Józefie Czapskim.

Marek | 2018-02-02
Przeczytana: 02 września 2015

Kawałek historii opowiedziany przez Jerzego Pomianowskiego to kolejna lekcja jak ustrzec się od nienawiści. Spotkani na swojej drodze ludzie i książki... a jakie nazwiska w tej opowieści się przewijają. W kraju o szczególnej drażliwości narodowej ten temat nieustannie aktualny powinien być celem permanentnej edukacji. Książka ma przy tym tytuł prosty i wymowny. Gdy ją czytałem trzy lata temu jeszcze na LC nie była umieszczona. Dzisiaj w atmosferze nieufności ale i po prostu nieuctwa w życiu publicznym takie teksty mają jeszcze wyraźniejszą wymowę. A czy dzisiaj my także powiedzielibyśmy że inteligent to czytelnik książek. Chyba wrócę do tego tekstu.