Złowrogi Sześcian

Cykl: Tryptyk Świata Mgły (tom 1)
Wydawnictwo: Jirafa Roja
artefakt

Młoda pisarka snuje mroczną i zabawną jednocześnie opowieść o poszukiwaniu jednego z trzech starożytnych artefaktów, które ze względu na magiczne właściwości - obdarowanie właściciela wszechwiedzą lub nieograniczoną władzą - są pożądane przez ród złowrogi Nyktalusów. Bohaterami tej części tryptyku są Leśny Dziad Veritas i pochodzący z północy Żarnowiec. To oni eskortują pierwszy z artefaktów, zwany TYM.

źródło opisu: http://jirafaroja.pl/

źródło okładki: http://jirafaroja.pl/

Czytający_chłopak | 2013-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2013, Moje recenzje
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Barbara Kaczyńska swój talent literacki odkryła już bardzo wcześnie; bo już w wieku ośmiu lat rozpoczęła się jej historia z pisaniem własnych opowiadań. Dwa lata później na rynku pojawił się jej debiut, który był minipowieścią zatytułowaną „Planeta Koni”, a w wieku piętnastu lat rozpoczęła pracę nad serią „Tryptyk Świata Mgły”, której pierwsza część to „Złowrogi Sześcian”. Autorka sama przyznaje, że najbardziej lubi czytać powieści fantastyczne, przygodowe, historyczne i obyczajowe, a w wolnych chwilach słucha muzyki poważnej. W przyszłości chciałaby zajmować się tłumaczeniem książek.

W „Złowrogim sześcianie” poznajemy dziwną istotę, która stąpa drogom leśną, idąc w kierunku miasta. W dłoni trzyma kilkumetrowy topór, który z pozoru nie jest czymś wyróżniającym, ale ta broń niemal dwukrotnie przewyższa posiadacza i bardzo mocno zwraca na siebie uwagę. Nic więc dziwnego, że od razu zostaje zatrzymany przez strażników miasta, którzy dowiadują się, że jest to tzw. Leśny Człowiek....

Jale | 2014-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Jestem w kropce. Niby rozumiem, że napisała to piętnastolatka i nie ma co wymagać prozy na wysokim poziomie, ale jednak jakiś minimalny poziom by był wskazany. Owszem, dziewczyna nieźle radzi sobie z językiem i w dodatku ma barwną wyobraźnię, jednak jej prozę czyta się ciężko ze względu na nieznośny infantylizm, durnotę dialogów i nazewnicze pomieszanie z poplątaniem (obcy świat fantasy, a mamy osobnika o łacińskim imieniu Veritas, gdzieś tam plącze się Janosik (!), a ponoć mają tam też i klucz francuski).
"Złowrogi sześcian" nie jest może jakąś straszną katastrofą, ale i trudno uznać go za dobrą książkę.

Lena | 2010-09-12

Coś jak hobbit. Niby fajna historia itd. ale ciężko się czyta

Al_eksik | 2015-09-30
Karol Borowski | 2015-04-02