Opieka nad dzieckiem przewlekle chorym. Opieka pielęgniarska a wiek i stan rozwojowy dziecka. Sztuka rozmowy z chorym dzieckiem

Wydawnictwo: Ad Vocem
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Książka ta poświęcona jest zagadnieniom z dziedziny pielęgniarstwa pediatrycznego, jego autorka, pediatra - endokrynolog prof. M. Rybakowa uważa, że praca pielęgniarki w szpitalu czy przychodni dziecięcej - ciągle u nas niedoceniana - stanowi bardzo ważny element w terapii i zasadniczo wpływa na efekty leczenie. Stały bezpośredni kontakt z pacjentem daje możliwość dobrej obserwacji, która jest podstawą postępowania terapeutycznego, a także umożliwia zdobycie zaufania chorego, co poprawia jego stan psychiczny. Wymaga to jednak pełnego oddania się pracy z chorymi oraz stałego uzupełniania wiedzy i unowocześniania myślenia. Pielęgniarka musi znać nie tylko chorobę ale przede wszystkim pacjenta - dziecko. Właśnie celom edukacyjnym poświęcony jest niniejszy tomik.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!