Węże w raju

Cykl: Petra Delicado (tom 5)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Serpientes en el paraíso
thriller, węże w raju

W luksusowym osiedlu aEl Paradsa, położonym w eleganckiej dzielnicy Barcelony, mieszkają zamożne rodziny z klasy średniej. ów araja, zgodnie z nazwą osiedla, wydaje się oazą spokoju i dobrobytu. Właśnie tam zostaje zamordowany młody wzięty adwokat Juan Luis Espinet. Prowadził ustabilizowane życie, miał śliczną żonę i dziecko, na pozór żadnych kłopotów. Był człowiekiem sukcesu i nic nie wskazuje, aby wdawał się w jakiekolwiek niejasne interesy czy też utrzymywał podejrzane kontakty. Czy zbrodni dokonał przypadkowy złodzieja Okoliczności wykluczają jednak tło rabunkowe morderstwa. A zatem kto jest sprawcąa śledztwo prowadzi inspektor Petra Delicado oraz jej podwładny Fermn Garzón. Pani inspektor jest kobietą niezależną, niekonwencjonalną, oddaną wyłącznie swojej pracy. Jednakże, znalazłszy się w aEl Paradsa, ulega urokowi tego miejsca. Nie całkiem zgodnie z procedurą zaprzyjaźnia się z jedną z mieszkanek a również żoną adwokata i matką prześlicznej córeczki. Nieoczekiwanie dla niej samej budzą się w niej tęsknoty do rodzinnej stabilizacji. Nie minie jednak zbyt wiele czasu, gdy odkryje, że zarówno sielankowa atmosfera, jak i harmonia rodzinna oraz sąsiedzka to tylko pozory, za którymi kryje się kłębowisko namiętności. Akcja powieści toczy się wartko na tle ukazanego z satyrycznym zacięciem obrazu współczesnej Barcelony.

źródło opisu: Wydawnictwo Noir Sur Blanc, 2008

źródło okładki: http://www.noir.pl/

dorota | 2011-05-19
Przeczytana: 19 maja 2011

Na ekskluzywnym osiedlu zamieszkiwanym przez smietanke Barcelony dochodzi do zabojstwa,policjantka prowadzaca sledztwo ma trudny orzech do zgryzienia poniewaz wszyscy mieszkancy sa ze soba zaprzyjaznieni i nie chca sie nawzajem oskarzac.Moim zdaniem pomysl na ksiazke byl swietny,ale zabraklo w niej zwrotow akcji,napiecia

nulla | 2016-04-11
kropka | 2016-03-23