Wegetariańska szkoła gotowania krok po kroku

Wydawnictwo: Jedność
LubimyCzytać

Książka składa się z czterech sekcji poświęconych filarom kuchni wegetariańskiej: zbożu, warzywom, tofu i seitan, ziarnom oleistym. Każda sekcja jest poprzedzona bogatym wstępem zawierającym wiele niezbędnych informacji dotyczących właściwości i walorów odżywczych każdego z produktów. Rzecz niezwykle oryginalna, wszystkie składniki i etapy...

Książka składa się z czterech sekcji poświęconych filarom kuchni
wegetariańskiej: zbożu, warzywom, tofu i seitan, ziarnom oleistym. Każda
sekcja jest poprzedzona bogatym wstępem zawierającym wiele niezbędnych
informacji dotyczących właściwości i walorów odżywczych każdego z
produktów.

Rzecz niezwykle oryginalna, wszystkie składniki i etapy przygotowywania
potraw są sfotografowane z góry: w ten sposób łatwo można zorientować
się czego będziemy potrzebować do przyrządzenia dań, bez zagłębiania się
w treść przepisu. To wspaniała, bogato ilustrowana (ponad 500 zdjęć)
książka kucharska przeznaczona nie tylko dla wegetarian, ale także dla
wszystkich tych, którzy pragną odkryć nowy i zaskakujący urok smacznej i
przede wszystkim zdrowej kuchni.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Aneta | 2016-08-11

Książki kucharskie to moje uzależnienie! I wbrew temu co widać w tytule czy też na tej okładce, wcale nie jestem wegetarianką ;) Jednak dania wegetariańskie może zjeść każdy prawda? Więc brak mięsa wcale mi w tym przypadku nie przeszkadza. W kuchni także trzeba poeksperymentować ;)

Bardzo lubię warzywa i z chęcią zerkam na różne przepisy z pomysłami na ich wykorzystanie, urozmaicenie dań itp. Tutaj (jak łatwo się domyślić) warzyw jest naprawdę sporo, przepisy z tej książki są różnorodne i powiem Wam, że z wieloma produktami w nich wykorzystanymi jeszcze nigdy nie miałam okazji się spotkać, nie smakowałam ich, o części nawet nie słyszałam. I teraz niektórych z tych dań jestem jeszcze bardziej ciekawa ;)

Książka ta podzielona jest na cztery rozdziały: "Zboża", "Warzywa strączkowe", "Tofu, seitan i tempeh", "Nasiona oleiste". Każdy z powyższych zawiera po kilka/kilkanaście przepisów. Łącznie jest ich tutaj 55. Na początku każdego z rozdziałów znajdziemy obszerny opis danych...