Fałszywy dowód

Tłumaczenie: Anna Brzezińska
Cykl: Komisarz Brunetti (tom 13)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Doctored evidence

Po odnalezieniu ciała brutalnie zamordowanej starszej kobiety, policja uznaje za podejrzaną jej rumuńską gospodynię, która uciekła z pokaźną sumą pieniędzy. Ale kiedy i Rumunkę spotyka śmierć podczas próby wymknięcia się otaczającym ją kordonom policji, a jednocześnie okazuje się, że jej pieniądze nie pochodziły z kradzieży, komisarz Guido Brunetti postanawia – nieoficjalnie – osobiście zająć się sprawą. Wraz z żoną Paolą rozważa właśnie pojmowanie siedmiu grzechów głównych we współczesnym społeczeństwie i zaczyna mieć poważne wątpliwości, czy motywem zamordowania owej staruszki był grzech chciwości…

Rozwikłanie tej zagadki zmusi go do zagłębienia się w kręte korytarze miejskich urzędów, w czym nieocenioną pomoc okażą mu sekretarka, signorina Elettra, oraz wierny inspektor Vianello.

źródło opisu: [Noir sur Blanc, 2008]

jula | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Główną siłą tych kryminałów jest Brunetti, który nie jest kolejnym samotnym zapijaczonym komisarzem. Specyfika Wenecji to też ogromny atut. Wątek kryminalny dosyć przewidywalny, ale czyta się przyjemnie.

Aska96 | 2011-05-16
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 16 maja 2011

Cóż, jeszcze przed doczytaniem do połowy książki, wiedziałam, kto jest mordercą. Wszystko można łatwo odczytać między wierszami.

EaB | 2013-08-25
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Nieprzewidywalne zakończenie, przyjemnie się czyta, w sam raz na wakacje :)

ariel | 2016-09-02
Hektor_Fooria | 2016-08-28