Mężczyźni są z ziemi i kobiety są z ziemi

Wydawnictwo: Funky Books
LubimyCzytać

Nie wiesz, co zrobić, żeby dogadać się z partnerem?Masz już dość tego, że on krzyczy, a ty płaczesz?Nie wiesz, jak z nim rozmawiać, bo znów zachowuje się jak „typowy facet”?On nie wie, jak zapobiec twojej „kobiecej histerii”?Zmień podejście i nie daj się zwieść stereotypom dotyczącym kobiet i mężczyzn. Mimo wielu różnic między nimi jedno jest pewne: zarówno...

Nie wiesz, co zrobić, żeby dogadać się z partnerem?Masz
już dość tego, że on krzyczy, a ty płaczesz?Nie
wiesz, jak z nim rozmawiać, bo znów zachowuje się jak „typowy facet”?On
nie wie, jak zapobiec twojej „kobiecej histerii”?Zmień
podejście i nie daj się zwieść stereotypom dotyczącym kobiet i mężczyzn.
Mimo wielu różnic między nimi jedno jest pewne: zarówno mężczyzna, jak i
kobieta chcą być wysłuchani, rozumiani i kochani. Kryzysy i kłótnie są
nieuniknione w każdym związku. Według Kennetha Wenninga nie warto jednak
kierować się stereotypami, tylko otworzyć się na drugiego człowieka. W
swojej książce pokazuje on, jak rozmawiać, żeby się dogadać, jak
słuchać, żeby zrozumieć, a przede wszystkim – jak zapobiegać
niepotrzebnym konfliktom i pracować nad polepszeniem związku.Dzięki
tej książce:*stworzysz związek idealny;*ograniczysz
sytuacje konfliktowe;*pozbędziesz się niepotrzebnego stresu;*będziesz
po prostu cieszyć się z bycia razem.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Agata | 2018-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2018

Kobiety i mężczyźni to, jak przekonuje autor, osoby z tej samej planety, istoty wartościowe, pragnące kochać i być kochanym, mające swoje potrzeby, pragnienia, własne zdanie, myśli, otoczenie, w którym się obracają.
No cóż.., cytując fragment powieści Jerzego Pilcha: "Krzysztof Kolumb odkrywca".

Pierwszy raz miałam do czynienia z poradnikiem dotyczącym relacji w związku. Zazwyczaj sięgałam po książki-poradniki, które dotyczyły tylko własnego ja, emocji. Pomyślałam- a czemu by właściwie nie przeczytać czegoś innego, może poprawić coś w swoich relacjach, dowiedzieć się czegoś ciekawego od tej bardziej profesjonalnej strony, wszak mamy tu do czynienia z terapeutą do spraw związków.

Przechodząc już może typowo do samej książki- nie znajdziecie w niej nic odkrywczego, przynajmniej moim zdaniem. Mamy tu opisane niby jakieś kroki do polepszenia swoich relacji z partnerem, które kolejno trzeba wprowadzać w życie, aczkolwiek są one tak oczywiste, że uważam, iż dotyczą relacji z każdym...