Franciszek Schubert odchodzi. Zbiór opowiadań

literatura piękna
LubimyCzytać

Ludzie wstępują do tej samej rzeki – lecz by się wyminąć. Życie dziś pozoranckie jest! tragedie się nie zdarzają, bo i komu? Podmiotów brak. Są katastrofy.Byłem ja kiedyś częścią epoki, w której ludzie, bywało, się spełniali. Dziś już tylko zabiegają o swoje – i każdy chce być przyjacielem szlagona. Człowieka nie buduje nikt. A ja próbowałem! Jest postęp: już nie da się żyć bez psa, kota, mrówki, a nawet konia. A bez Drugiego Człowieka? Posyłam ludziom te opowiadania.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!