Teatr na skrzyżowaniu. Siły i środki sceny europejskiej na przełomie XX i XXI wieku

Wydawnictwo: Tower Press
LubimyCzytać

Teatr na skrzyżowaniu ukazuje sytuację współczesnego teatru europejskiego, który usiłuje odnaleźć język porozumienia z nową publicznością, z jednej strony nie tracąc ciągłości z tradycją (mistrzowie), z drugiej strony ostentacyjnie, choć często pozornie z nią zrywając (awangarda). Przyjęcie intersubiektywnej oceny teatralnych zjawisk na mapie Europy uchroniło autora przed poddaniem się władzy własnych gustów. (...)Żurowski pokazuje, jakimi ścieżkami przedzierają dzisiaj twórcy teatralni, co należy do świata już zmierzchającego choć szacownego, a co nowego pojawia się na horyzoncie. Myślę, że szkic ten powstał we właściwym momencie i właściwym miejscu. Skoro bowiem także formalnie teatr polski wchodzi do rodziny teatru europejskiego, lepsze rozeznanie w jego pejzażu staje się poniekąd kulturowym obowiązkiem.Tomasz Miłkowski.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!