Spring MVC. Przewodnik dla początkujących. Wykorzystaj możliwości Spring MVC!

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Spring MVC to szkielet dostarczający architekturę model-widok-kontroler (ang. Model View Controller). Z jego pomocą można zbudować wiele zaawansowanych aplikacji internetowych oraz REST-owe API. Spring MVC zapewnia niezwykłą elastyczność oraz gwarantuje programistom wygodę. To leży u podstaw jego ogromnej popularności. Wokół tego szkieletu powstała też...

Spring MVC to szkielet dostarczający architekturę model-widok-kontroler
(ang. Model View Controller). Z jego pomocą można zbudować wiele
zaawansowanych aplikacji internetowych oraz REST-owe API. Spring MVC
zapewnia niezwykłą elastyczność oraz gwarantuje programistom wygodę. To
leży u podstaw jego ogromnej popularności. Wokół tego szkieletu powstała
też duża społeczność, zawsze chętna do udzielania pomocy.Jeżeli
chcesz poznać możliwości Spring MVC i zbudować z nim Twoją pierwszą
aplikację, nie mogłeś trafić lepiej. Ta książka wprowadzi Cię w
najważniejsze zagadnienia oraz w niezwykle przejrzysty sposób przedstawi
dostępne możliwości. Na samym początku zainstalujesz środowisko JDK oraz
przydatne narzędzia, takie jak Maven i Spring
Tool Suite. Budowana tu przykładowa aplikacja to sklep
internetowy działający na serwerze Apache Tomcat.
Z kolejnych rozdziałów nauczysz się, jak korzystać z kontrolerów,
bibliotek znaczników oraz walidatorów. Książka ta jest obowiązkową
lekturą dla wszystkich początkujących użytkowników Spring MVC.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

cloudsniffer | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, Informatyka, 2015

Bardzo przystępna, jesli chodzi o strukturę. Teorię poprzedza zawsze wytłumaczony krok po kroku przykład.

Ale uwaga. Jest to książka tłumacząca jedynie jeden z elementów frameworku Spring. Jeśli wcześniej nie miałeś z nim do czynienia, to nie jest dobra pozycja, żeby zacząć. Podstawy takie jak Spring core, AOP czy IoC nie są w ogóle wspomniane (autor zapewne uznał, że czytelnik będzie posiadał już o nich wiedzę). Spring Security, dostęp do danych czy testowanie springowe jest omówione tylko w zakresie ich użyteczności dla tworzenia aplikacji Spring MVC.

Mimo to jest to dobra książka jeśli chodzi o MVC samo w sobie. Przekazuje dużo praktycznej wiedzy, co ja osobiście uznaję za rzecz najważniejszą, przynajmniej przy początkach pracy z frameworkiem.

Kamil | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Bardzo dobra książka dla początkujących, prowadzi krok po kroku, wszystko jest zrozumiale wytłumaczone.