LubimyCzytać

Ponad 1000 kolorowych zdjęć, wykonanych specjalnie do tego przewodnika. Unikatowe przekroje i plany najciekawszych obiektów. Hotele i restauracje. Rady, jak podróżować.

źródło opisu: Wiedza i Życie, 2005

źródło okładki: Matras

Jarosław Wiśniewski | 2015-11-23

Bardzo dobry przewodnik turystyczny po kraju. Zawiera mnóstwo fotografii, planów, rysunków. Ogromna ilość informacji. Starannie wydany.
Rozpoczyna się niezwykle długim i rozbudowanym wprowadzeniem. Mowa jest w nim ogólnie o Polsce - o jej mieszkańcach, kulturze, historii, obyczajach ludności itp. Oddzielny rozdział poświęcony jest stolicy naszego pięknego kraju. Główna część książki nazywa się "Polska region po regionie". Omawia ona najważniejsze obiekty warte odwiedzin w poszczególnych częściach kraju. Po tej części czytelnik znajdzie najważniejsze informacje turystyczne i informacje praktyczne, które mogą się przydać w podróżach po kraju.
Całość od pierwszego wejrzenia robi bardzo dobre wrażenie. Można ten przewodnik polecić. Trzeba jednak przestrzec, iż niektóre informacje są już nieaktualne lub przestarzałe. Pomimo to warto po tę książkę sięgnąć. Jest bardzo ładna, zawiera wiele ciekawych i potrzebnych informacji, ciekawostek. Tylko wziąć tę książkę i ruszyć zwiedzać...