Barcelona przewodnik ilustrowany

Wydawnictwo: Pascal
LubimyCzytać

Barcelona es teva! – Barcelona jest twoja! Warto wybrać się na spacer po Rambli i do Dzielnicy Gotyckiej, koniecznie zwracając uwagę na oszałamiającą architekturę. Na kawę najlepiej zajrzeć do Czterech Kotów. Obowiązkowo: dzieła Gaudiego, La Seu i MACBA, wycieczka wzdłuż Ruta del Modernisme, a wieczorem koncert muzyki klasycznej, impreza w klubie lub ...

Barcelona es teva! – Barcelona jest twoja! Warto wybrać się na spacer po
Rambli i do Dzielnicy Gotyckiej, koniecznie zwracając uwagę na
oszałamiającą architekturę. Na kawę najlepiej zajrzeć do Czterech Kotów.
Obowiązkowo: dzieła Gaudiego, La Seu i MACBA, wycieczka wzdłuż Ruta del
Modernisme, a wieczorem koncert muzyki klasycznej, impreza w klubie lub
na plaży. Stolica Katalonii czeka!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Jakub Tomala | 2018-01-26

Porównywałem ze sobą kilka przewodników o Barcelonie i ten wydał się najlepszy. Jest w miarę nowy (to ważne przy wyborze przewodnika!), bo z 2015 roku. Ma wysokiej jakości duże zdjęcia, niezwykle cenne dla wybrednego podróżnika (inne przewodniki pod tym względem powinny się ze wstydu schować pod kamyk). Duży plus za dodatkowy rozdział nt. ciekawych miejsc w okolicach Barcelony. Niestety, jest też istotny minus - brak mapek, które przedstawiałyby lokalizację opisywanych miejsc, przez co czytając go (i planując co zobaczyć), trzeba się posiłkować np. mapami Google.