Broń sportowa. Rodzaje uzbrojenia. Techniki użycia

Okładka książki Broń sportowa. Rodzaje uzbrojenia. Techniki użycia Martin J. Dougherty
Okładka książki Broń sportowa. Rodzaje uzbrojenia. Techniki użycia
Martin J. Dougherty Wydawnictwo: Bellona militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Bellona
2015-04-03
2015-04-03

Sporo podstawowej wiedzy na temat strzelectwa i broni palnej, lecz niestety prawie wszystkie porady i informacje dotyczą wykorzystania broni palnej w myślistwie. Może to być odrzucające dla osób szanujących życie i chcących dokształcić się, by uczęszczać na zawody lub strzelać rekreacyjnie na strzelnicy. Ponadto książka dotyczy głównie broni długiej - broń krótka pojawia się w pojedynczych wzmiankach.

Autor specjalizuje się w tematyce militarnej. Może dlatego książka otrzymała angielski tytuł "SAS and elite forces guide: Sporting guns".
Domyślam się, że jest to jeden z tytułów większego cyklu, ale sczerze - powoływanie się na SAS w tej książce to dezinformacja lub celowe naganienie czytelników żeby zarobić troche $. Pare rysunków o tematyce militarnej, które tutaj pasują jak pięść do nosa i kilka opisów broni powiedzmy o proweniencji wojskowej w żaden sposób tego tytułu nie usprawiedliwiają.
Polski tytuł "Broń Sportowa" rownież nie do końca oddaje treść książki.
Bo o czym ona w takim razie jest?
Ano, o strzelectwie myśliwskim.
O broni, jej użyciu w warunkach polowania, nieco opisów poszczególnych modeli, trochę o konkurencjach w strzelectwie łowieckim. Tematy o broni krotkiej wciśnięte są tu trochę na siłę lub pod kątem czytelnika w USA.
A więc czy książka jest kiepska?
Wcale nie. To świetna pozycja dla myśliwych i dla strzelających konkurencje myśliwskie. Czyli w polskich warunkach dla myśliwych.
Ta grupa czytelników powinna być zadowolona z tej pozycji.

• Moja biblioteka
  • Strzelcectwo