Dzianina z mięsa

Seria: Poza serią
Wydawnictwo: Czarne
wywiad, dialog, rozmowa
literatura faktu

Czym jest dobry wywiad? Porywającą rozmową? Dialogiem złożonym z trafnych pytań i niebanalnych odpowiedzi? Szczerym wyznaniem, a może intelektualnym sporem? Zapis rozmów Katarzyny Bielas pokazuje, że tym wszystkim i jednocześnie czymś więcej, co może zaistnieć jedynie w kontakcie niepowtarzalnej indywidualności rozmówcy z czujną wrażliwością doświadczonego dziennikarza. Dzięki uważnej obecności autorki wybitne osobistości życia kulturalnego, społecznego i naukowego odkrywają nieznaną twarz, przywołują nietuzinkowe wspomnienia, dzielą się niepokojem twórczym i metafizycznym, zarażają pasją życia. Znakomita i mądra lektura, uniwersalna w swym przesłaniu, utkana z pełnokrwistych opowieści. Jak dzianina z mięsa.

źródło opisu: Czarne, 2009

źródło okładki: czarne.com.pl

książek: 2048
Tania | 2014-05-23
Przeczytana: 16 września 2009

"Dzianina z mięsa" to rozmowy Katarzyny Bielas z ludźmi zajmującymi się kulturą i sztuką. Ciekawe, wnikliwe pytania i nie mniej ciekawe i szczere odpowiedzi. Odświeżające.

czytankianki | 2012-01-05
Przeczytana: 28 sierpnia 2010