Płeć, szamanizm i przemiana

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
filozofia, etyka
LubimyCzytać

Książka zabiera nas w niezwykłą wędrówkę do źródeł szamanizmu, wskazując jego zasadzanie się na ludzkim dymorfizmie płciowym i próbach jego przekroczenia. Dychotomia cechuje fundamentalną strukturę życia i znajduje swoje odzwierciedlenie we wszystkich przejawach ludzkiej kultury. Zniwelowanie przeciwności - życia i śmierci, światła i ciemności, męskości i żeńskości - oraz scalenie pokawałkowanych form stanowi najistotniejszy impuls procesów inicjacji i przemiany doświadczanych przez szamana. Przeniesienie do stanu początkowego jest nie tylko aktem zjednoczenia, ale i przywołaniem świętej pamięci o czasie, kiedy królowała pełnia i jednia.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!