Historia Polski do 2010 roku

Wydawnictwo: MADA
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
LubimyCzytać

Polecamy tę książkę młodzieży szkół średnich, maturzystom, osobom zdającym na wyższe uczelnie czy jakiekolwiek egzaminy z historii, a także wszystkim miłośnikom dziejów ojczystych, pragnącym mieć w swojej bibliotece kompendium wiedzy z historii Polski. Autor przestawia pełny zakres historii naszego kraju, poczynając od monarchii piastowskiej poprzez Jagiellonów, królów elekcyjnych, rozbiory i dzieje najnowsze, aż do powstania rządu Donalda Tuska i pierwszych lat jego działań oraz do sytuacji kryzysowej, w jakiej znalazła się Polska i wiele państw świata w 2009 roku. Zagadnienia szczególnie wyeksponowane to: okres międzywojenny, II wojna światowa, czasy PRL-u oraz III Rzeczpospolita.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

tomasz_96 | 2018-10-06
Przeczytana: 04 października 2018

Jest to pobieżny opis historii Polski, napisany w bardzo przystępny sposób. Książka podzielona jest na wiele krótkich podrozdziałów, z których każdy opowiada o innym zjawisku. Taka forma książki ułatwia układnie sobie w głowie wszystkich wydarzeń.
"Historia Polski do 2010 roku" będzie interesującą lekturą dla osób, które całkowicie zapomniały szkolne lekcje historii, a chciałby odświeżyć sobie historię naszego państwa.