Sobowtóry

Jako zabójczyni na usługach tajnej agencji antyterrorystycznej Stephanie rozpracowuje tajemniczy projekt Gemini . Za tym kryptonimem może kryć się wszystko: siatka terrorystyczna, międzynarodowa organizacja przestępcza, wielka mistyfikacja. W drugim wcieleniu Stephanie prowadzi zupełnie inne, chronione siecią misternych kłamstw, życie zwykłej kobiety, która ma dom i ukochanego mężczyznę.

nieidentyczna | 2014-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Moje oczekiwania co do tej książki nie pokryły się z tym, co przeczytałam. A raczej zmęczyłam, bo jej lektura do przyjemnych nie należała. Styl, jakim operuje Burnell, jest przerażająco szczegółowy, przez co przytłaczający. Nie wystarczy mu powiedzieć, że dany bohater czytał książkę, ale że czytał książkę w miękkiej okładce (jakby to coś zmieniało!). Ja wiem, że ten drobny przykład może wydawać się śmieszy i że mogę tu wyjść na czepialską, ale wierzcie mi, czytając całą powieść takie niepotrzebne zdania i szczegóły spotyka się często, a to przecież męczy i nuży, niestety. Autor ma też skłonność do niezwykle drobiazgowego tłumaczenia czytelnikowi, gdzie znajduje się dany bohater. Używa przy tym masy nieznanych mi nazw własnych, których nie umiem czasem nawet odpowiednio przeczytać (no bo niby skąd mam znać chińskie albo marrakeszańskie nazwy?).

Akcja właściwa, a więc ta dotycząca rozpracowywania przez Stephanie tajemniczego projektu, przeplata się z jej osobistymi przemyśleniami i...

Przeczytałam 156 stron z 350. Nie skończyłam, ponieważ treść okazała się zbyt brutalna. Nie polubię jednak tego gatunku jakim jest thriller.

Paniparanoja | 2013-08-04

Druga część przygód Stephanie Patrick. Moja ulubiona seria.
Świetnie wykreowana postać i narracja. Wciągająca treść.

nieietotne | 2015-08-17
Przeczytana: 2013 rok