Ukryta w uśmiechu. Mistyczka i Stygmatyczka. Alexandrina Da Costa

0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Ojciec Gabriele Amorth, mariolog i znany egzorcysta, w barwny sposób przedstawia postać i misję błogosławionej Alexandriny Marii da Costy (1904-1955), portugalskiej mistyczki. To historia dziewczyny, która w wieku czternastu lat skoczyła z okna w obronie własnej godności. Od tej chwili zaczyna się dla niej droga przez mękę, prowadząca ją na najwyższe szczyty oddania się Jezusowi. Od 1935 roku Alexandrina przekazuje światu wolę Pana Jezusa, która dotyczy poświęcenia całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Przez lata, za przyczyną ciężkiej choroby, pozostaje ona przykuta do swojego łóżka. W ciągu ostatnich lat swojego życia czerpie siłę jedynie z Ciała i Krwi Chrystusa. Przeżywa mękę Pańską w sposób mistyczny coraz bardziej intensywnie, odczuwając ból stygmatów, ukoronowania cierniem, ubiczowania i śmierci na krzyżu. Rośnie w niej pragnienie, aby kochać, cierpieć i wynagradzać w zjednoczeniu z Jezusem Odkupicielem i prosząc Go o zbawienie grzeszników.Poprzez swój uśmiech i spojrzenie rozpromienia boskie życie na tych, którzy do niej przychodzą i do niej się uciekają.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras