Kamienne węże

Tłumaczenie: Agnieszka Kuc
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The Snake Stone

Kolejny tom przygód detektywa Jeszima i polskiego ambasadora w Stambule, Stanisława Palewskiego zapoczątkowanych w powieści "Drzewo Janczarów" (2006). Pewien sekret i oszustwo połączą sułtański pałac, świat dyplomatów, badaczy starożytności, patriarchów Kościoła wschodniego, greckich powstańców, członków tajemnego stowarzyszenia i starego miejskiego cechu oraz ostatnie dni lorda Byrona. Gdy...

Pewien sekret i oszustwo połączą sułtański pałac, świat dyplomatów, badaczy starożytności, patriarchów Kościoła wschodniego, greckich powstańców, członków tajemnego stowarzyszenia i starego miejskiego cechu oraz ostatnie dni lorda Byrona. Gdy francuski archeolog zostanie zamordowany, a w ślad za tym zabójstwem potoczą się kolejne, rozkochany w kulinariach i francuskich powieściach Jeszim, "oko i ucho" sułtana, będzie musiał odnaleźć drogę do prawdy w tym labiryncie... Co gorsza, sam stanie się jednym z podejrzanych…

Pasjonująca powieść kryminalna, z wymyślną intrygą, pełną przygód, zaskakujących zwrotów akcji i... skarbem w roli głównej, a także wspaniale nakreślonym tłem historycznym. Historia i legendy związane ze Stambułem – miastem magicznym, odwiecznym, podlegającym nieustannej przemianie niczym wąż, który zrzuca skórę – przeplatają się z arcyciekawym opisem życia jego mieszkańców, ich zwyczajów, tradycji, nawet tych kulinarnych oraz licznymi ciekawostkami.

Niezła powieść kryminalna tocząca się w XIX - wiecznym Stambule.Druga część przygód detektywa Jeszima.

Małgorzata | 2011-01-29
Przeczytana: 2010 rok

Ciąg dalszy "drzewa Janczarów" równie rewelacyjny.

Magdalena Kowalówka | 2011-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2011