Historia mebli. Od starożytności do XIX wieku

Wydawnictwo: Arkady
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sztuka
LubimyCzytać

Historia mebli Michaela Huntley’a jest zbiorem artykułów publikowanych w magazynie „Furniture&Cabinetmaking”. Autor zabiera czytelnika w ekscytującą podróż do świata zabytkowych mebli, rozpoczynającą się w czasach starożytnych i kończącą na przełomie XIX i XX wieku. Podając wiele informacji historycznych, ujawnia tajemnice starych mebli z różnych epok, uczy, na co należy zwracać uwagę przy ocenie ich wartości. Michael Huntley dzieli się z czytelnikami swoją rozległą wiedzą na temat historii, technik i dekoracji mebli zabytkowych. Uzupełnia ją informacjami historycznymi dotyczącymi kolejnych epok, a także informacjami o najważniejszych projektantach i stolarzach. Książka jest bogato ilustrowana kolorowymi fotografiami pochodzącymi z archiwum domu aukcyjnego Sotheby’s, a także rysunkami. Jest to ważna publikacja dla każdego, kto interesuje się zabytkowymi meblami i chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat stylów lub szuka inspiracji dla własnych projektów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

MoznaPrzeczytac | 2017-03-22
Przeczytana: 22 marca 2017

„Meble należą do świadectw historycznych bardzo mocno wiążących nas z dziedzictwem przeszłości, z naszą kulturą i przodkami”.

To zdanie otwierające książkę „Historia mebli. Od starożytności do XIX wieku” dokładnie oddaje jej przesłanie i charakter. Michael Huntley zabiera nas w świat „trójwymiarowych dokumentów”, świadectw epok, stylów, filozofii, a nawet polityki. Poznajemy nie tylko historię danego rodzaju mebla, ale jego charakterystyczne cechy, specyfikę wykonania i użyte materiały. Autor prowadzi nas od przekazów mebli starożytnych do początku XX wieku.

Pełna recenzja książki wraz ze zdjęciami dostępna na stronie: