Śmierć Pustego Człowieka

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Amatorski teatr w Causton przygotowuje się do wystawienia Amadeusza. Atmosfera w teatrze staje się coraz bardziej napięta...

książek: 2077
onika | 2014-04-29
Przeczytana: kwiecień 2014

Przedstawienie teatralne, w którym główny bohater na koniec sztuki malowniczo podcina sobie gardło brzytwą, musi być niezapominanie. I dla widzów, i dla aktorów, i dla policjantów, którzy muszą wytłumaczyć, kto majstrował przy brzytwie. Na szczęście nadinspektor Barnaby z sierżantem Troy’em potrafią odkryć prawdę wśród teatralnych zagrań.

W książkach Caroline Graham morderstwo wcale nie jest najważniejsze. To potencjalni podejrzani i ich codzienne życie, fascynacje, problemy, marzenia wysuwają się na pierwszy plan. Lubię takie kryminały, w których zagadka staje się pretekstem do stworzenia plejady ciekawych postaci. A aktorzy amatorskiego teatru w Causton są bardzo malowniczą grupą. Każdy z nich ma niespełnione ambicje aktorskie, a kilkoro z nich ma dodatkowo przerost ego. Każda próba kipi od emocji i urażonych uczuć. Jest para gejów, księgowy z pretensjami do bycia gwiazdą, chciwa młoda żonka i porzucona stara żona, szara myszka z kompleksami opiekująca się chorym na demencję...

Skylla | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Klasyczny brytyjski kryminał detektywistyczny w stylu ACh. Niestety znacznie słabszy od 1 części cyklu.

alcia87 | 2014-10-23
Przeczytana: 23 października 2014

Jak dla mnie zbyt długie i obszerne opisy losów życia poszczególnych bohaterów. Jak zginie ofiara - wiadomo od początków, kto zabił - element zaskoczenia, ale dochodzi się do tego po tak długich opisach, historiach i kolejach losów, że traci się chęć czytania. Ostatni rozdział najbardziej pasjonujący. Wstawki z języka francuskiego i typowo angielski charakter pisania.

Dagmara | 2016-10-26
novanike | 2016-09-12