Krew Inków

Okładka książki Krew Inków Mariusz Wollny
Okładka książki Krew Inków
Mariusz Wollny Wydawnictwo: Muza kryminał, sensacja, thriller
Muza
2006-01-01
2006-01-01

Okładka książki Był sobie król. Poczet królów wybieranych cz.2 Mariusz Wollny, Zuza Wollny
Był sobie król... Mariusz Wollny, Zuz...
Okładka książki Był sobie król... Poczet Jagiellonów Mariusz Wollny, Zuza Wollny
Okładka książki Był sobie król… Poczet Piastów Mariusz Wollny, Zuza Wollny
Był sobie król... Mariusz Wollny, Zuz...

Fajna przygodówka w starym stylu, jednak w wielu fragmentach przegadana, a w związku z tym przynudzająca.

Szybka akcja, intrygi, tajemnice, zagadki kryminalne, a wszystko osadzone w malowniczych okolicach Pienin i Spisza. Zamek Dunajec w Niedzicy skrywa niejedną tajemnicę a skarb Inków nadal czeka na odkrycie. Jedna z bardziej wciągających książek.

Bardzo fajny pomysł na powieść i po części nieźle zrealizowany, ale jednak całość jest mocno banalna., zakończenie trochę przewidywalne, poszczególne wydarzenia naciągane. Główny bohater trochę przypominał mi bohatera Szklanej Pułapki, który w pojedynkę eliminuje 20 przeciwników, a na koniec rzuca żarcikiem. Nie urzekła mnie ta powieść praktycznie wcale.

prosta, jakoś nie zaskakująca.
Ciekawa z pewnych względów edukacyjnych.
Literacko nie są to szczyty...

prosta, jakoś nie zaskakująca.
Ciekawa z pewnych względów edukacyjnych.
Literacko nie są to szczyty...

Znakomita! Świetny styl, wszystkie wątki sensownie trzymają się kupy, każdy bohater, każde zdarzenie, słowo - zasadne i napędzające akcję. Wątki doskonale zgrane z historią i legendami. Czytałam bez tchu, nie zwracając uwagi na rzeczywistość - połknęłam w jeden dzień nie mogąc się oderwać. Takich książek potrzeba jak najwięcej - dopracowanych, wiarygodnych, przybliżających wspaniałe historie i polskie dzieje!

akcja jakby z Nienackiego albo Czarnych chmur, ale bardzo fajnie się czyta

akcja jakby z Nienackiego albo Czarnych chmur, ale bardzo fajnie się czyta

Powieść awanturnicza zasadniczo nie należy do moich ulubionych. Ale jak nie przeczytać autora Kacpra Ryxa? Zwłaszcza jak się spało na zamku w Nidzicy...

Całkiem zgrabna opowieść o Wacławie Beneszu, byłym insurgencie kościuszkowskim, przygotowującym zamek Dunajec do przybycia uciekinierów z Peru.
Książka o przyjemnym sensacyjno-kryminalnym wątku osadzonym u schyłku XVIII wieku.

Ciekawa fabuła oparta na legendach i faktach historycznych - bardzo miło się czyta, z zainteresowaniem czeka na kolejne zwroty akcji. Mnie bardziej przypadła do gustu niż przygody nieskazitelnego superbohatera pierwszych ksiąg Kacpra Ryxa :) Polecam.

W przerwach między jednym Kacprem a drugim wpadła mi w ręce ta przedziwna rzecz w wykonaniu Mariusza Wollnego. To jakby zapowiedź tego, czego możemy spodziewać się w książkach o przygodach królewskiego inwestygatora. Mamy tu wszystko czego czytelnik potrzebuje, żeby dobrze się bawić przy lekturze.

• Z historią w tle

Dodaj cytat z książki Krew Inków