Alpy. Najpiękniejsze wędrówki od Nicei po Wiedeń

Wydawnictwo: Debit
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Góry miały zawsze w sobie coś monumentalnego, boskiego. Człowiek przedzierający się przez przełęcze, osiągający wysokie szczyty czuł się nic nie znaczącym pyłkiem w obliczu sił natury. Jednocześnie czuł dumę, że hart ducha prowadził go ku nieznanemu... Nic więc dziwnego, że trasy górskie cieszą się tak wielką popularnością. Album Alpy opisuje najpopularniejsze trasy górskie w najwyższych górach naszego kontynentu i zawiera praktyczne wskazówki oraz opisy atrakcji turystycznych. Najwyższy łańcuch górski Europy położony jest na terytorium Niemiec, Francji, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Słowenii. Album nie pomija oczywiście żadnego ze słynnych miejsc takiego jak urocze Zermatt, okolice Jungfrau czy słynny Eiger. Ta niezwykła książka ilustrowana jest wspaniałymi fotografiami i zabiera czytelników w podróż po alpejskich szlakach, odkrywając przed nim pasjonującą historię i bogactwo kulturowe regionu. Fotografie przestawiają góry, zwierzęta i rośliny, ciekawe zabytki architektoniczne i cuda natury. W publikacji tej zawarto liczne fotografie i mapy – jest więc ona pozycją obowiązkową dla planujących wyprawy w Alpy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wojtek | 2016-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Wspaniały album dla wielbicieli trekingu: są piękne zdjęcia, ale także informacje o budowie geologicznej, kulturze i historii oraz praktyczne informacje dot. chodzenia po górach. Według słów autorów: "książka nie ma ambicji zastąpienia przewodnika. Choć zawiera wszystkie niezbędne dane na temat opisywanych tras, ma być swego rodzaju inspiracją, a nie podręcznikiem z gotowymi przepisami".

Główną część książki stanowi opis 30 tras we wszystkich częściach Alp. Dla każdej trasy jest opis zawierający sporo ciekawych informacji, prostą mapkę, krótkie uwagi i rady dotyczące trasy, informację jaką mapę należy zakupić na wyjazd i informacje o noclegach.

Autorzy uważają, że by móc w pełni skorzystać z walorów wędrówki, należy zwolnić rytm i dać sobie czas. Dlatego opisywane trasy w większości trwają 5 dni i mają formę pętli, noclegi w schroniskach.

Doskonała inspiracja.