Okładka książki Moje dziecko doprowadza mnie do szału. Jak zrozumieć to, co dzieje się w głowie twojego dziecka Isabelle Filliozat
Isabelle Filliozat Wydawnictwo: Esprit poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Esprit
2015-09-15
2015-09-15
Adriana Celińska
wychowanie emocje dzieci

Książka idealnie trafiła w moją sytuację, moje potrzeby i potrzeby moich dzieci. 6letnia córka miała ubaw, gdy czytałam jej fragmenty na głos. Była zaskoczona, że rodzice czytają książki o tym jak być lepszym rodzicem.

Jeśli czekaliście na tą opinię, to już jestem i od razu wam się przyznam, że hohoho.... wiele pracy przede mną. Niespodziewanie okazało się, że o ile poprzednia pozycja nie była dla mnie większym wyzwaniem, o tyle ze starszymi dziećmi jest troszeczkę gorzej 😅. No tak szczerze, to popełniam tak klasyczne błędy, że wstyd się przyznawać. To z pewnością nie pomaga w wychowywaniu starszego potomstwa, ale jest jeden plus. Książkę mam za sobą i zacznę powoli wprowadzać poszczególne punkty i oczywiście będę do niej wracać. Co więcej, w końcu dostałam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań. Prawda jest taka, że dzieci potrafią doprowadzić rodzica do szału i tu was nie pocieszę, bo niestety będzie tak jeszcze długo długo 😂. W książce znajdziecie jednak wiele pomocnych wskazówek i rad, jak przejść przez to z uniesioną głową, sprawiając jednocześnie, że wasze dzieci wyrosną na naprawdę fajnych i szczęśliwych ludzi.

kolejna pozycja Filliozat, która mnie nie zawiodła a znowu zachwyciła, do której będę wracać - must have każdego rodzica

Co właściwie potrzebuje wiedzieć rodzic, by dobrze wychować dzieci...?
A mianowicie, że by człowiek się dobrze rozwijał i funkcjonował poza miłością, potrzebuje przede wszystkim czasu i uwagi rodziców... a że czas w dzisiejszych czasach jest cenną walutą, to ten spędzany z dziećmi powinien być szczególnie nastawiony na uważność i skupienie na naszej latorośli, żeby te chwile, nawet nieliczne, były wykorzystane w 100%.
W książce bardzo przystępnie wytłumaczone są również zagadnienia wpływu pewnych czynników i zachowań na mózg naszych pociech.
A co do tytułu, to myślę, że to zachowania dziecka, które odbiegają od oczekiwań rodziców doprowadzają ich do szału jak samo dziecko...

Co właściwie potrzebuje wiedzieć rodzic, by dobrze wychować dzieci...?

Świetna pozycja dla rodziców, którzy naprawdę chcą rozumieć swoje dziecko, jego potrzeby, jego i swoje własne reakcje. Izabelle Filliozat w przystępny sposób tłumaczy, jakie procesy zachodzą w mózgu dziecka w określonym wieku, w różnych sytuacjach, ale też jakie deficyty my sami możemy odczuwać na skutek doświadczeń z własnego dzieciństwa. Co za tym idzie, pokazuje jak możemy pracować nad sobą, nad reakcjami dziecka i naszymi relacjami z nim. Daje bardzo konkretne przykłady trudnych sytuacji i rady, jak możemy się w nich zachować, a czego lepiej unikać. Polecam, bo to bardzo wartościowa lektura. Czytania w całości od razu jednak nie polecam - zachęcam do lektury etapami, w miarę osiągania przez dziecko określonego wieku i kolejnych etapów rozwoju.

Świetna książka, rozdziały opisują poszczególne lata dzieci. Krótka, ale zawiera to co najważniejsze.
Na końcu rozdział ze wskazówkami dla rodziców, np na temat jedzenia.

Na końcu rozdział ze wskazówkami dla rodziców, np na temat jedzenia.

„Moje dziecko doprowadza mnie do szału” to mocny strzał w serce i umysł rodzica. Książka przedstawia i interpretuje emocje oraz zachowania dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Bowiem okazuje się, że życie z dzieckiem może być cudowne, pod warunkiem, że rodzice staną po jego stronie. Zrozumieją, że miłość nie jest nagrodą lecz paliwem, dzięki któremu pociecha może stawiać czoła przeciwnościom. Dobrze wiesz, że życie bywa trudne. Nie należy ukrywać emocji, trzeba je wysłuchać i zaakceptować. Bardzo ważna okazuje się umiejętność dzielenia tym co czujemy, bezwzględnie trzeba rozmawiać o tym co boli, czego się lękamy „… a wszystko po to, żeby rozwiązać supeł ściskający nasze serca.”

Recenzja: http://mamao.pl/moje-dziecko-doprowadza-mnie-do-szalu/

rewelacyjny poradnik http://mama-filipka.blogspot.com/2016/01/madre-poradniki-o-wychowaniu.html

• Poradniki
  • Przeczytane 2018