Moje dziecko doprowadza mnie do szału. Jak zrozumieć to, co dzieje się w głowie twojego dziecka

Tłumaczenie: Adriana Celińska
Wydawnictwo: Esprit
wychowanie, emocje, dzieci
LubimyCzytać

Co się stanie, jeśli nie dasz dziecku klapsa? Dla żadnego rodzica nie jest tajemnicą, że uroczy maluch, którego widok wzrusza dziadków i skłania ciocie do wydawania z siebie nieustających „ochów” i „achów”, potrafi swoim zachowaniem doprowadzać do pasji. Tłumienie złości, krzyku i nieodparta chęć trzaśnięcia drzwiami, by pozostawić krnąbrne dziecko same – to uczucia znane wszystkim...

Co się stanie, jeśli nie dasz dziecku klapsa?
Dla żadnego rodzica nie jest tajemnicą, że uroczy maluch, którego widok wzrusza dziadków i skłania ciocie do wydawania z siebie nieustających „ochów” i „achów”, potrafi swoim zachowaniem doprowadzać do pasji. Tłumienie złości, krzyku i nieodparta chęć trzaśnięcia drzwiami, by pozostawić krnąbrne dziecko same – to uczucia znane wszystkim rodzicom.
Książka "Moje dziecko doprowadza mnie do szału", stanowi kompendium wiedzy o psychicznym rozwoju dziecka oraz skutkach, jakie wywołują w nim reakcje rodziców. Isabelle Filliozat krok po kroku przygląda się kolejnym etapom rozwoju dzieci, tłumacząc w przejrzysty sposób zawiłe różnice między spojrzeniem na świat rodzica, a postrzeganiem otoczenia przez jego pociechę. Dowodzi, że klaps i krzyk wcale nie są najlepszymi sposobami na kształtowanie osobowości małego człowieka.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Matras

biblioteczka_justyny | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

Co właściwie potrzebuje wiedzieć rodzic, by dobrze wychować dzieci...?
A mianowicie, że by człowiek się dobrze rozwijał i funkcjonował poza miłością, potrzebuje przede wszystkim czasu i uwagi rodziców... a że czas w dzisiejszych czasach jest cenną walutą, to ten spędzany z dziećmi powinien być szczególnie nastawiony na uważność i skupienie na naszej latorośli, żeby te chwile, nawet nieliczne, były wykorzystane w 100%.
W książce bardzo przystępnie wytłumaczone są również zagadnienia wpływu pewnych czynników i zachowań na mózg naszych pociech.
A co do tytułu, to myślę, że to zachowania dziecka, które odbiegają od oczekiwań rodziców doprowadzają ich do szału jak samo dziecko...

anador | 2018-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2018

Świetna pozycja dla rodziców, którzy naprawdę chcą rozumieć swoje dziecko, jego potrzeby, jego i swoje własne reakcje. Izabelle Filliozat w przystępny sposób tłumaczy, jakie procesy zachodzą w mózgu dziecka w określonym wieku, w różnych sytuacjach, ale też jakie deficyty my sami możemy odczuwać na skutek doświadczeń z własnego dzieciństwa. Co za tym idzie, pokazuje jak możemy pracować nad sobą, nad reakcjami dziecka i naszymi relacjami z nim. Daje bardzo konkretne przykłady trudnych sytuacji i rady, jak możemy się w nich zachować, a czego lepiej unikać. Polecam, bo to bardzo wartościowa lektura. Czytania w całości od razu jednak nie polecam - zachęcam do lektury etapami, w miarę osiągania przez dziecko określonego wieku i kolejnych etapów rozwoju.

aniaszew | 2018-06-13
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Świetna książka, rozdziały opisują poszczególne lata dzieci. Krótka, ale zawiera to co najważniejsze.
Na końcu rozdział ze wskazówkami dla rodziców, np na temat jedzenia.

Magda | 2017-07-07
Przeczytana: 09 października 2016

„Moje dziecko doprowadza mnie do szału” to mocny strzał w serce i umysł rodzica. Książka przedstawia i interpretuje emocje oraz zachowania dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Bowiem okazuje się, że życie z dzieckiem może być cudowne, pod warunkiem, że rodzice staną po jego stronie. Zrozumieją, że miłość nie jest nagrodą lecz paliwem, dzięki któremu pociecha może stawiać czoła przeciwnościom. Dobrze wiesz, że życie bywa trudne. Nie należy ukrywać emocji, trzeba je wysłuchać i zaakceptować. Bardzo ważna okazuje się umiejętność dzielenia tym co czujemy, bezwzględnie trzeba rozmawiać o tym co boli, czego się lękamy „… a wszystko po to, żeby rozwiązać supeł ściskający nasze serca.”

Recenzja: http://mamao.pl/moje-dziecko-doprowadza-mnie-do-szalu/

Scarlett | 2016-04-11
Przeczytana: 01 stycznia 2016

rewelacyjny poradnik http://mama-filipka.blogspot.com/2016/01/madre-poradniki-o-wychowaniu.html