Władza wykonawcza

Cykl: Mitch Rapp (tom 6)
Wydawnictwo: Rebis
Executive Power
thriller polityczny, Flynn

Prezydencka pochwała po akcji w Iraku to dla agenta CIA Mitcha Rappa dekonspiracja i śmiertelne zagrożenie - stał się łatwym celem dla terrorystów. Kiedy jednak pluton SEAL, mający uwolnić Amerykanów porwanych na Filipinach, wpada w zasadzkę, agent opuszcza bezpieczną kwaterę CIA i rusza na kolejną misję.ślady zdrajców wiodą do Departamentu Stanu i filipińskiej ambasady. Tymczasem pojawia się kolejny problem. Nieznany zabójca, współpracujący z najwyższymi władzami Bliskiego Wschodu, robi wszystko, aby wywołać wojnę.

Czy teraz, gdy cały świat obserwuje każdy jego ruch, Rapp zdoła pokonać anonimowego wroga i ponownie zapobiec konfliktowi?

Vince Flynn, autor bestsellerowych thrillerów politycznych, ukończył Uniwersytet St Thomas w St Paul. Był menedżerem w Kraft Foods, próbował się dostać do Korpusu Piechoty Morskiej, handlował nieruchomościami. Nie mogąc znaleźć wydawcy dla swego debiutu, powieści 'Przerwane kadencje', promował książkę sam. Wkrótce zarówno ona, jak i następna powieść 'Przejęcie władzy' trafiły na długo na listę bestsellerów New York Timesa. Podobnie stało się też z 'Trzecią opcją' i 'Podziałem władzy'.

meggykotka | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016

Zmęczyłam tą książkę - brakuje w niej napięcia a przecież to thriller. Od początku wiadomo, kto jest ten zły, kto dobry. Autor niczym nas nie zaskakuje. To samo niestety tyczy się postaci - mocno schematyczne.

Wielkim plusem jest wtajemniczenie w mechanizmy rządzące FBI i CIA. To wiele mi wyjaśniło.

Nie jest jakaś zła, ale niestety nie jest warta polecenia.

Robert Sikora | 2018-10-28
Przeczytana: 04 listopada 2018