Starcie demonów

Wydawnictwo: Jaguar
Spook's Sacrifice
stracharz, fantasy
LubimyCzytać

Szósty tom znakomitej serii “Kroniki Wardstone” Josepha Delaneya, mrocznej, utrzymanej w klimacie starych podań opowieści o Stracharzu i jego uczniu, Tomie. Najważniejszym obowiązkiem Toma, jako ucznia starego Gregory’ego, jest dbanie o to, by siły zła nie szkodziły mieszkańcom Hrabstwa. Ostatnie wydarzenia i starcie z Złym sprawiły, że stosunki między uczniem a mistrzem nie układają się tak, jak powinny. Nie raz i nie dwa Tom, by ocalić życie, skorzystał z metod mroku…

źródło opisu: wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: wydawnictwo-jaguar.pl

Rafi | 2019-06-12
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Tom z innymi wyrusza do ojczyzny jego matki, Grecji. Są po ich stronie, istoty, które są naturalnymi wrogami stracharza. Na miejscu muszą się rozprawić z rosnącą w siłę starą, krwiożerczą boginią, imieniem Ordyna. Jakie kryje niebezpieczeństwa Grecja? I co ciąży na sumieniu matce Toma.

Logan | 2019-02-16
Przeczytana: 2011 rok

I już ostatni mój powrót z tej serii. Następne części będą przeczytane po raz pierwszy w życiu. Miło spędziłem czas przy ostatniej części. Wywołuje dużo mieszanych uczuć, akcja też ciekawie zrobiona. Zaskakujące zakończenie! Nie mogę się doczekać, gdy się dowiem co będzie dalej. Polecam gorąco!

Axdarner | 2018-12-07

Double like

Melania | 2018-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2018

Po poprzedniej części, która wciskała w fotel, lekko się zawiodłam. Mam pewien niedosyt wyjaśnień. Niby wszystko wiadomo, ale jakoś tak za mało. Może ja mam takie odczucia. Zmiana środowiska była dość przyjemna, ale za to Alice denerwowała mnie bardziej niż zwykle. Jednak to dalej jedna z najlepszych serii :)

Michał | 2018-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Ilość słodyczy między tomem a tą tfu alice przyprawia o mdłości, ,, och tom!!! Jak dobrze cie widzieć kiedy 5 minut temu poszedleś się wyproznic tak bardzo się martwilam och tom nie odchodź więcej '' i tego typu rozmowy są ciągle bla bla bla. No a oprócz tego to kolejna historyjka gdzie młody panicznie światła kłamie oszukuje, i korzysta z mroku, ale spoko mistrz się nie dowie, jest luz

Paulina | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

Ten tom nie zachwycił mnie tak jak poprzednie. Zbyt nie pasuje do wcześniejszych wydarzeń. Tak jakby był pisany na siłę, jakby autor nie wiedział, jak dalej ma się toczyć historia. Może kolejna książka będzie lepsza.

Trampon | 2018-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2018

czytam sobie kolejne tomy Kronik w drodze do i z pracy i stwierdzam że jest to przyzwoita lektura, fajnie napisana, choć niektóre nielogiczności biją po oczach (lub uszach jeśli to audiobook).

Terry1001 | 2017-08-14
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Nawet nawet...

Martinus | 2017-04-24
Na półkach: Przeczytane, Książki
Przeczytana: 28 marca 2017

O stopień gorsza niż poprzedni tom. Akcja dobra, czyta się dobrze. Na plus wypada rozwinięcie historii co niektórych bohaterów, dowiadujemy się więcej o ich przeszłości. Relacje pomiędzy bohaterami zostają coraz bardziej zaciśnięte. Niestety sama fabuła nie zachwyca pomimo dokonanych zmian, a zakończenie wypada po prostu blado.

Sylwia | 2017-04-13
Na półkach: Przeczytane, Serie, Fantastyka
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Z książki na książkę kroniki Wardstone mimo że to seria dla młodzieży wyciągają mnie coraz bardziej. Nie inaczej było ze "Starciem demonów". Pochłonęło mnie całkowicie:) Jestem coraz ciekawsza kolejnych części:). Z każda kolejna częścią jest straszniej i mroczniej, no i co tu dużo mówić krwawiej i brutalniej. Dla mnie jako dorosłego czytelnika jest w sam raz, ale dla kategori 10+ chyba jednak za brutalnie, ale to jedyny zarzut jaki mam.