Niezniszczalny

Tłumaczenie: Jan Kabat
Wydawnictwo: Albatros
Mr. Murder

Inne wydania

W życiu autora powieści grozy Marty'ego Stillwatera wszystko układa się doskonale. Wraz z kochającą żoną Paige i dwoma córkami tworzy modelową amerykańską rodzinę. Od czasu do czasu nawiedzają go wprawdzie ataki paniki i krótkotrwałe stany utraty świadomości, ale młody pisarz jest przekonany, że wynikają one z przepracowania. Pewnego razu do domu wdziera się uzbrojony osobnik – z wyglądu będący jego lustrzanym odbiciem – twierdząc, że Marty „ukradł” mu rodzinę i karierę. Policja jest bezradna – pisarz musi sam stanąć do walki w obronie wszystkiego, co dla niego najdroższe. A przeciwnik wydaje się niezniszczalny...

Książka ta wcześniej zostana wydana przez wydawnictwo Amber pod tytułem "Zwierciadło zbrodni".

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Fajnie się czyta, ale nie jest to nic wyjątkowego.

Kotkad | 2014-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2012

Świetna, zaskakująca, intrygująca. Akcja toczy się wartko a ja ciągle się zastanawiałam jak to się kończy

Mieczysław | 2015-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Książka typowa dla Koontza. Nie najlepsza, ale i nie najgorsza.

Pan_Paweł | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Ojj tak, pan Koontz jest dobry.
Książka bardzo mi się podobała, ciekawa akcja, zakończenie które mnie pozytywnie zaskoczyło. Ze smutkiem zamknąłem ją po skończeniu. Polecam

Marysieńka | 2011-05-05
Przeczytana: 2009 rok

Autor powieści kryminalnych, Marty, przykładny mąż i ojciec dwóch córek wiedzie typowe zycie. Miewa dziwne stany paniki, ale wszystko zrzuca na karb przepracowania. Pewnego dnia ich dom nawiedza uzbrojony osobnik, będący bliźniaczo do niego podobnym i twierdzi, że Marty ukradł mu tożsamość i rodzinę. Zawiadomiona o tym fakcie policja odmawia pisarzowi pomocy, uważając całą historię za zmyśloną. Marty jednak dobrze wie, że przeciwnik jest wyjatkowo niebezpieczny a na dodatek wydaje się być "niezniszczalny". Pisarz będzie musiał sam rozwiązać tę zagadkę, stawic czoła niebezpieczeństwu i uratować swoja rodzinę i swoje zycie...Kim jest ten napastnik???Skąd się wziął??? Jak to wszystko się skończy???

Fabułę można podzielić na dwie części- pierwsza to typowa "opisówka" wprowadzająca do głównych wydarzeń.
Druga część to ta w której zaczyna się dziać.. trochę ciekawiej.
Nie powala na kolana ale przeczytać można :)

Marcin | 2010-08-26

Pierwsza książka Koontz'a jaką przeczytałem i już wiedziałem że będzie to mój ulubiony autor :) Tytuł ten można określić jako thriller sci-fi mający w sobie też coś z "Terminatora" :>

atramentovva | 2014-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2014

W skrócie: Koontz Miszcz. Koniec. Kropka.

A w mniejszym skrócie - oczywiście autor mnie nie zawiódł. Zwykli ludzie i niezwykła historia. Horror pomieszany z psychopatycznymi ludzkimi żądzami to według mnie coś wspaniałego. Coś, co Koontz idealnie wręcz potrafi oddać słowami. Jest jeden moment pod koniec książki, który sprawił, że czuję się nienasycona - nie wiem, być może było to zamierzenie autora, być może nie. Mimo to całym sercem polecam Wam "Niezniszczalnego". Nie będziecie się mogli oderwać.

Whale | 2014-02-22

Książka niestety nie zafascynowała mnie tak bardzo jak innych. Przede wszystkim pierwsza połowa (może trochę mniej) jest strasznie nudna, ciągnie się jak flaki z olejem, jednak postanowiłem przeczytać ją do końca. Faktycznie, później jest coraz lepiej jednak nie jest to najlepsza książka pana Koontza.

pyczka | 2012-10-10

"Zycie jest bezlitosną komedią. Na tym właśnie polega jego tragizm."

"[...] tylko normalni ludzie kwestionują swoją normalność. Niewątpliwi szaleńcy są zawsze przekonani o racjonalności swego postępowania."