Intensywność

Tłumaczenie: Zofia Uhrynowska-Hanasz
Wydawnictwo: Albatros
Intensity

Inne wydania

Młoda kobieta Chyna Shepherd, próbująca poradzić sobie ze wspomnieniami koszmarnego dzieciństwa, jest świadkiem okrutnego zabójstwa przyjaciółki i całej jej rodziny. Mordercą jest psychopata, afirmujący intensywność własnych przeżyć kosztem całkowitej pogardy dla ludzkiego życia. Rozdarta między paraliżującym strachem a chęcią zemsty, Chyna towarzyszy zabójcy w jego podróży w charakterze pasażera na gapę i jest niemym świadkiem kolejnych zbrodni. Przez przypadek poznaje jego przerażającą tajemnicę: szaleniec więzi w swoim domu młodą dziewczynę imieniem Ariel. Przezwyciężając strach, Chyna decyduje się uratować Ariel - tymczasem sama wpada w pułapkę zastawioną przez zbrodniarza...

Monika | 2014-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 lipca 2014

Oj, bardzo intensywna ta "Intensywność"!

Normalnie nie wierzę, że takiemu okropieństwu daję aż 7 gwiazdek! Ale daję, bo muszę przyznać, że książka trzyma w niesamowitym napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Jednak minusów w niej nie brak... jest zbyt dosadna, stanowczo za dużo w niej krwi i okrucieństwa opisanego ze szczegółami, wynaturzeń i brutalności. A największym minusem jest cholernie irytująca główna bohaterka!
Mimo to uważam, że to świetny thriller.

Krzysztof | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Intensywność zapowiadała się jako najlepsza książka Deana Koontza, ale skończyło się sporym rozczarowaniem. Mocny początek i później nuda, mimo że działo się sporo. Chyba zwyczajnie zaczynają mnie nudzić historie o walce bohaterów z niezwyciężonymi mordercami. W tym przypadku Koontz miał świetny pomysł wyjściowy. Autor zawsze ma genialne pomysły jak zacząć powieść, ale później zdecydowanie obniża loty i serwuje bardzo przewidywalne zakończenie. Tak jest i tym razem. Nic cię nie zaskoczy, nic nie przestraszy, bo Intensywność to książka napisana według schematu stosowanego w co drugim thrillerze. Jedyną wartością dodaną od Koontza, są barwne metafory, które zawstydziłby i samego Kinga. Ogólnie czyta się dobrze i szybko. Jeśli ktoś nie jest wybredny, to powinien być zadowolony.

Tathagatha | 2011-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2011

Książka trzymająca w napięciu niemal od początku do końca. Jestem pod wielkim wrażeniem tej lektury.

Postacie jakie wykreował Dean wręcz genialne. Sam morderca zafascynował mnie swoją osobowością.

Tytuł 'Intensywność' jak najbardziej na miejscu - doznania są dokładnie takie. Momentami aż kręciłam się na krześle czytając, czułam presję czasu, osaczenie, niepokój i w myślach gorąco kibicowałam ofierze. To dość wiele emocji biorąc pod uwagę, że czytamy fikcję :)

Tutaj nie ma czasu na nudę, a dodatkowym plusem jest to, że cała fabuła jest zarówno interesująca, jak i logiczna. Nie dostrzegłam żadnych wpadek, ani nie pomyślałam ani razu, że ktoś tu jest superbohaterem i dokonuje rzeczy niemożliwych.

Polecam wszystkim - naprawdę warto!

Darek DTSG | 2013-08-24
Przeczytana: 2013 rok

Po przeczytaniu "Opiekunów" nie mogłem się doczekać następnej książki Koontza . Sięgnąłem po "Intensywność" z nadzieją na podobne wrażenia . Niestety książę czytało mi się dość ciężko mimo że historia bardzo ciekawa to strasznie się dłużyło. Można by śmiało czytać same akapity i byłbym cały czas w temacie . Drobiazgowość mistrza Koontza tym razem nieco nużyła . Miałem dać dużo niższą notę ale z opisem czekałem kilka ładnych dni w miedzy czasie przeczytałem kilka książek ale Intensywność pamiętam dokładnie ... zostawiła wrażenie jak się okazało , wbiła się się świadomość a po tym poznaje się dobre pozycje .
POLECAM

Patrycja Jabłońska | 2014-01-17

"Intensywność" to książka,która zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.Chwilami czułam jak moje serce zaczyna mocniej bić czekając na rozwój wydarzeń.Nie chce skracać powieści ale pod koniec książki pomyślałam oby żaden psychopata nie czerpał inspiracji z "Intensywności". Być moze po tej lekturze zaczne odczuwać bardziej intensywnie smaki,kolory,dzwięk,dotyk ...

Stokrotka | 2015-08-03

Od tej książki rozpoczęła się moja długoletnia przygoda z Koontzem, autorem który ma na swoim koncie powieści bardzo dobre, niezłe i całkiem przeciętne. "Intensywność" - być może ze względu na to, iż była pierwszą - zawsze będę uważała za jedną z najlepszych powieści Deana Koontza. Chyba żaden pisarz nie potrafi tak sugestywnie nakreślić portretu psychopaty, zimnego zabójcy, człowieka niebezpiecznego dla otoczenia. Swego czasu głośno było w amerykańskich gazetach o tym, że Koontz to "utajony" psychopata, dlatego tak doskonale potrafi opisać mroczne strony osobowości. Cóż, pisarz miał dodatkową, darmową reklamę.

diggera | 2015-10-18

Książka godna polecenia. Wartka akcja. Autor nawet na moment nie pozwala na chwilę wytchnienia, z każdą stroną nie można się doczekać żeby się dowiedzieć co będzie dalej. Zdecydowanie książka do której się wraca.....

hanterkaa | 2016-03-02

Styl autora zdecydowanie nie przypadł mi do gustu.Przez cały czas Koontz trzymał w napięciu,prowadził grę psychologiczną - dokładnie tak samo jak nasz szaleniec lecz nie dałam się wkręcić na całego.Denerwowały mnie długie opisy i dlatego trochę się wynudziłam podczas czytania "Intensywności".

Dorian_LC | 2017-06-06
Przeczytana: 04 czerwca 2017

POWIEŚĆ INTENSYWNA

Intensity - wydana w 1996 roku powieść amerykańskiego pisarza Deana Koontza.

Niestety rzadko się zdarza, żeby opis powieści i tytuł doskonale odzwierciedlały zawartą w niej treść. Na szczęście w tym przypadku wszystko się zgadza.
Akcja została ulokowana na zachodzie Stanów Zjednoczonych. Autor w urzekający sposób odsłania to mniej znane oblicze Kalifornii (zamiast Hollywood, peryferia pełne winorośli), a także majestatycznego Oregonu. Znakomicie też zestawił postać złamanej życiem protagonistki i do szpiku wyzutego z człowieczeństwa antagonisty. Całość zabarwia głębokie psychologiczne studium, dzięki czemu bohaterowie wypadają bardzo realistycznie.

Autor nazbyt dużo stron poświęcił emocjom towarzyszącym głównej bohaterce, przez co się powtarza w opisach jej uczuć na tyle często, że da się to zauważyć.

=
"Intensywność" to jedna z tych powieści, która na dłużej zapada w pamięć. Pomysł autora opierał się na prostej koncepcji i choć książka bez szkody dla...

Marysieńka | 2011-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2011

I to jest właśnie cały Koontz. Dlatego lubię jego powieści.
A ta, "Intensywność" opowiada o niezwykłej wręcz woli przetrwania. Autor z charakterystyczną dla siebie cechą, wgłębia się w psychikę bohaterów, pokazuje nam mechanizmy ich reakcji, a do tego ta akcja, zupełnie nieprzewidywalne wypadki i zwroty...Któż z nas na codzień w drobnych sprawach nie popada w zwątpienie, rezygnację...poddajemy się. Koontz nam mówi - nie róbcie tego, walczcie do ostatka o to co słuszne, nie rezygnujcie, nie poddawajcie się zwątpieniu, wierzcie w powodzenie...Tyle mogę napisać, żeby nie psuć zabawy tym wszystkim, którzy jeszcze tej powieści nie czytali. Natomiast polecam ją, bo to doskonały thriller...