Szajka grozy

Wydawnictwo: Wydawnictwo CM
LubimyCzytać

Clay Shelton jest znanym w świecie genialnym złodziejem okradającym banki. W Londynie prawie nie ma banku, którego by nie okradł. Pewnego razu zostaje zatrzymany na gorącym uczynku przez Betchera Longa, zdolnego detektywa ze Scotland Yardu. Shelton zostaje osadzony w więzieniu i skazany na śmierć za morderstwa, jakich dokonał. Zapowiada zemstę... po śmierci....

Clay Shelton jest znanym w świecie genialnym złodziejem okradającym
banki. W Londynie prawie nie ma banku, którego by nie okradł. Pewnego
razu zostaje zatrzymany na gorącym uczynku przez Betchera Longa,
zdolnego detektywa ze Scotland Yardu. Shelton zostaje osadzony w
więzieniu i skazany na śmierć za morderstwa, jakich dokonał. Zapowiada
zemstę... po śmierci. Rzeczywiście, po wykonaniu wyroku zaczynają się
dziać dziwne rzeczy, a życie Longa i bankierów jeszcze nigdy nie było
tak zagrożone...

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

kj_ksiazki | 2018-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2018

Całkiem dobry Wallace o szybkiej sensacyjnej akcji. Dość nietypowa akcja, ponieważ główny zły zostaje złapany na początku książki.

Ska Papa | 2017-11-05
Przeczytana: 19 listopada 2017

Scenariusz w stylu noir

kocurro | 2017-05-24
Przeczytana: 19 maja 2017

Calkiem zgrabny "kryminalik" o watkiej akcji.Niestety, znowu meczylem sie strasznie zeby przez niego przebrnac, ze wzgledu na jezyk.W stopce znalazlem informacje, ze edycje oparto na podstawie tlumaczenia z 1929 roku.Obawiam sie ze to "oparcie sie " polegalo raczej na drobnej korekcie, w najlepszym przypadku.A szkoda, bo mogla by byc z tego calkiem zgrabna lekturka.Niestety,tlumaczenie jest toporne jezykowo i naduzywajace pompatycznych zwrotow - jak na przyklad tytulowe okreslenie "Szajka Zgrozy".Nie wiem czy wymyslil je tlumacz przedwojenny, czy wspolczesna redaktorka.W kazdym razie nijak ma sie ono do tytulu angielskiego - "The terrible people".
Nie znam dorobku pana Wallace.Ale po tej probce jego tworczosci, nie wykluczam,ze siegne po nastepna.Obym tylko nie trafil na kolejne "cudo" edytorskie.

Anna K | 2017-05-04
Przeczytana: 30 lipca 2016

Anglia, lata 20. XX wieku. Już od kilku lat Clay Shelton okrada banki w całym kraju. Przestępca jest geniuszem, który dzięki korzystaniu z umiejętności aktorskich i sztuki kamuflażu, wydaje się być trudny do złapania. Wielu policjantów zaangażowanych w jego poszukiwania ponosi klęskę. W końcu złodziej zyskuje godnego przeciwnika w osobie Arnolda Longa. Ten obdarzony lotnym umysłem detektyw ze Scotland Yardu jest człowiekiem zdolnym i równie sprytnym, co Shelton. Long z uwagi na zamiłowanie do zawierania zakładów zwany jest Betcherem. Po długich przygotowaniach i zastawieniu pułapki Longowi udaje się ująć Sheltona. Złodziej w niedługim czasie zostaje osądzony i skazany na karę śmierci. Żądny zemsty przestępca zapowiada krwawą wendetę po śmierci. Zemsta ma dosięgnąć wszystkie osoby, które przyczyniły się do jego złapania. W niedługim odstępie czasu i w dość specyficznych okolicznościach zaczynają ginąć kolejne osoby, które pomogły ująć Sheltona. Ostatnimi żyjącymi są Betcher Long i...