Epistemologia T. I. Zarys historyczny i problemy metateoretyczne

Cykl: Epistemologia (tom 1)
Wydawnictwo: Aureus
filozofia, etyka
LubimyCzytać

Intencją niniejszego opracowania jest przedstawienie obecnego stanu problematyki epistemologicznej z punktu widzenia filozofii analitycznej. Rzecz ma składać się z trzech części. Pierwsza ma charakter historyczny i metateoretyczny, druga będzie dotyczyć poznania i wiedzy w aspekcie genetyczno-metodologicznym (źródeł poznania w rozumieniu tradycyjnym), a trzecia prawdy i realizmu. Bliższe wyjaśnienia zakresu poszczególnych części znajdą się we wstępach do poszczególnych fragmentów. Tutaj dodam tyle tylko, że zwyczajowy, przynajmniej w Polsce, podział zagadnień epistemologii na źródła poznania, prawdę i granice poznania nie wydaje mi się w pełni adekwatny dla ujęcia współczesnej problematyki teorii poznania.

źródło opisu: http://www.e-aureus.pl/ksiazki.php?ksiazka=61

źródło okładki: http://www.e-aureus.pl/ksiazki.php?ksiazka=61

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!