Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew

Okładka książki Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew praca zbiorowa
Okładka książki Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew
praca zbiorowa Wydawnictwo: Vesper hobby
hobby
Vesper

4/5 ✨

4/5 ✨

Cuda natury, czyli rośliny w Kew
O dobroczynnym wpływie natury na organizm człowieka nie trzeba nikogo przekonywać – wystarczy krótki spacer po parku, by dotleniony mózg lepiej pracował, by mijało zmęczenie, a także napięcie, które nagromadziło się w naszych mięśniach podczas dnia. Pisał już o tym amerykański filozof i poeta Henry Thoreau, który w 1840 roku przeprowadził się do Massachusetts, gdzie spędził niemal dwa lata we własnoręcznie zbudowanej chacie. Twierdził on, że twierdził, że udał się w leśne zakątki, by przypomnieć sobie o priorytetach, odzyskać kontakt ze sobą, a także odróżnić oczekiwania innych od własnych pragnień. W obecnych czasach, kiedy życie z roku na rok coraz bardziej przyspiesza, rosną wymagania – nasze wobec życia i otoczenia wobec nas, kiedy otoczeni technologią gubimy się w gąszczu informacji, szczególnie przydałby się taki odpoczynek w leśnej głuszy bądź w ogrodowej altanie. Brak równowagi w naszym życiu, nadmierna eksploatacja swoich sił, przyczynia się do wzrostu poziomu stresu, do zobojętnienia na piękno dnia codziennego.
Jak jednak sprawić, żeby pomimo gonitwy dnia codziennego znaleźć czas na chwilę relaksu, jak oczyścić swój umysł ze zbędnych myśli, jak wyzwolić w sobie kreatywność? To wszystko jest możliwe dzięki modnym w ostatnich miesiącach kolorowankom, po które sięgają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Zmieniła się tematyka, zmienił się stopień skomplikowania owych kolorowanek, ale jedno pozostaje stałe – bezgraniczna i niesłabnąca radość, płynąca z aktu tworzenia, z zapełniania stron (świata) kolorami. Na rynku znajdziemy wiele tego typu publikacji, choć tylko niektóre z nich przypominają małe dzieła sztuki, sprawiają, że nie ograniczamy się tylko do wypełnienia kolorem konturów danego przedmiotu, ale jesteśmy twórcami pięknych obrazów, kreatorami nowej, lepszej rzeczywistości. Właśnie takie kolorowanki ma w swojej ofercie wydawnictwo Vesper, przyciągające wzrok nie tylko ekskluzywnym wydaniem swoich książek, ale i pięknymi ilustracjami. W odróżnieniu do wielu pozycji na rynku, te kolorowanki zawierają bowiem zarówno plansze do kolorowania, jak i ich barwny pierwowzór.
Jedną z kolorowanek dostępnych w ofercie jest pozycja „Rośliny kwitnące”, która zawiera ponad czterdzieści ilustracji roślin kwitnących, zaczerpniętych z archiwum „Curtis’s Botanical Magazine” – najstarszego, niezwykle cenionego przez zawodowców i pasjonatów czasopisma botanicznego, wydawanego przez Królewski Ogród Botaniczny w Wielkiej Brytanii. Wszystkie zamieszczone w książce plansze zostały wykonane przez Waltera Hooda Fitcha, genialnego ilustratora specjalizującego się w botanice. Zachwyca zarówno jakość tych ilustracji, paleta barw, którą przywdziewają rośliny, jak i samo piękno natury.

(...)
Pełna treść recenzji jest dostępna na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/11/kolorowanka-rosliny-kwitnace.html

Cuda natury, czyli rośliny w Kew

Kto powiedział, że kolorować mogą tylko dzieci, otóż nikt, tak się składa, że z kolorowaniem jest jak ze śpiewaniem, każdy może, zupełnie jak w tej piosence „jeden lepiej drugi gorzej”. Szał kolorowania antystresowego trwa w najlepsze i nie wzbraniajmy się przed tym, jeżeli macie ochotę pobawić się kredkami, mazakami czy cienkopisami to zróbcie to, każdemu od życia należy się troszeczkę przyjemności, a jeżeli kolorowanie sprawia wam radość to dlaczego nie mielibyście sięgnąć po antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Świat dosłownie oszalał na punkcie kolorowanek antystresowych, wydawnictwa co rusz prezentują kolejne nowości, możecie w nich znaleźć motywy kwiatowe, zwierzęce, tatuaże, ze świata mody i wiele, wiele innych, mniej lub bardziej skomplikowanych wzorów.

Dzisiaj zaprezentuję Wam kolorowankę, która w ostatnim czasie jest dosyć popularna. „Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew” nie są takimi zwykłymi kolorowankami, a to przez to, że autor w pewnym sensie narzucił nam jak mamy kolorować przedstawione szkice. Z jednej strony możecie pomyśleć, no ale jak to, przecież kolorowanie ma mnie bawić, nie lubię jak ktoś mnie do czegoś zmusza. Racja! Jednak rośliny pokazane w tejże kolorowance nie są zmyślonymi wzorami, a konkretnymi roślinami, które możecie spotkać w życiu, dlatego dobór barw jest w pełni uzasadniony. Jednak nikt Was do niczego przecież nie zmusza i jeżeli chcecie pokolorować lilię na czerwono i sprawi Wam to przyjemność, to zróbcie to i już.

Może przejdę do konkretów i przedstawię wam jak kolorowanka prezentuje się wizualnie i technicznie. Otóż oprawa graficzna jest starannie dopracowana i z pewnością przyciągnie wzrok potencjalnego odbiorcy. Kolorowanki zostały wydrukowane na papierze o wysokiej gramaturze. Grafika zachwyca, a ilustracje są wykonane bardzo starannie. W kolorowance znajdziemy 44 szkice do samodzielnego pokolorowania, oraz drugie tyle, które służą nam przykładem. Książka jest szyta, jednak w niczym to nie przeszkadza, bowiem doskonale można ją rozłożyć, a szkice umieszczone są w centralnej części strony. Jeżeli chodzi o to, czym kolorować tę kolorowankę, to przyznaję, nie próbowałam niczym innym jak samymi kredkami, ale tylko dlatego, że nie mam dużego wyboru kolorystycznego z mazaków czy cienkopisów, jednak wydaje mi się, że śmiało możecie sięgnąć po coś „mocniejszego” i nic nie powinno przebijać na drugą stronę. Jedyne co mi brakuje, to sztywnej podkładki umieszczonej na końcu książki, która ułatwia kolorowanie.

Kolorowanie to naprawdę przyjemna czynność, która pozwala oderwać się myślami od problemów dnia codziennego, co więcej zrelaksujecie się i miło spędzicie z nimi czas. Dodatkowo rozwijają waszą kreatywność, zdolności manualne i pobudzają do myślenia. Te czarno białe ilustracje wręcz domagają się aby obudzić je do życia. Jestem osobą, która od zawsze lubiła kolorować, dlatego cieszę się, że „Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew” trafiły w moje ręce. Książka jest dopracowana i przemyślana. Zachęcam Was do sięgnięcia po te kolorowanki, dzięki pokolorowaniu ilustracji stworzycie własny „Zielnik”. Polecam z pewnością nie pożałujecie.

Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew, szczycą się swoją kolekcją egzotycznych roślin i kwiatów od wielu pokoleń. Jeśli kiedykolwiek wybieracie się do Londynu, polecam odwiedzenie tego miejsca, gdyż jest niesamowite! W tej książce mamy wybór przepięknych ilustracji pochodzących z magazynu „Curtis’s Botanical Magazine”, który był najdłużej wydawanym magazynem botanicznym na świecie. Znajdziecie tutaj naprawdę zdumiewające ilustracje, wraz z kartami do własnej interpretacji tychże rycin. Zabawa z kolorowaniem przednia, polecam.

2079

Raczej do kolorowania niż czytania ale te kolorowanki... to sama wiedza botaniczna.

• 52 książki w 2015 ✔
  • Kolorowanki dla dorosłych 🎨
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Rośliny kwitnące. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew