Spór o granice poznania Dzieła muzycznego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
muzyka, muzykologia
muzyka
LubimyCzytać

Spór o granice poznania dzieła muzycznego to całościowe spojrzenie na problematykę teoriopoznawczą związaną z dziełem muzycznym. Jest próbą określenia miejsca analizy dzieła muzycznego we współczesnej muzykologii, zdefiniowania jej źródeł i przedmiotów, usystematyzowania pojęć, problemów i metod analiz normatywnych i deskryptywnych oraz naświetlenia relacji między analizą dzieła a jego interpretacją. Obecne drugie wydanie uwzględnia najnowsze badania z tego zakresu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!